Imprezy

Koźlaki Bielkowskie – Największa Biesiada na Pomorzu

materiały organizatora

sobota, 8 września 2012
Kategoria: Jarmarki, festyny, dla najmłodszych
Region: Pruszcz Gd.
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: Bielkówko, -, -
Strona: www.browar-amber.pl/kozlaki

 

 

 

 

 

 

Koźlaki Bielkowskie – Największa Biesiada na Pomorzu już 8 września w sobotę.

Koźlaki Bielkowskie,  czyli biesiada organizowana przez Browar Amber, organizowane są co roku w drugą sobotę września. W tym roku odbędą się po raz dziewiąty.

Impreza rokrocznie przyciąga kilkudziesięciu wystawców regionalnej kuchni, lokalnych artystów oraz kilka tysięcy miłośników dobrego regionalnego jedzenia i piwa.

Z roku na rok impreza zdobywa coraz większe uznanie publiczności, nie tylko z uwagi na dobrą zabawę, Koźlaki Bielkowskie to święto regionalnych tradycji. Organizatorem Koźlaków jest Browar Amber z Bielkówka.

Podczas imprezy największym zainteresowaniem cieszą się produkty regionalne z Kaszub, Kociewia Żuław  o niepowtarzalnych smakach. Browar Amber od pierwszej edycji współpracuje przy organizacji biesiady z regionalnymi firmami i organizacjami. „Dzięki temu mieszkańcy Pomorza mogą poznać producentów i rolników, którzy działają w naszej okolicy. Jeśli nabywca wie, że kupowane przez niego produkty rosną lub są wytwarzane w pobliżu, chętniej po nie sięga” – mówią organizatorzy imprezy.

Jarmark Regionalnych Produktów, organizowany podczas Koźlaków, to spotkanie połączone z prezentacją dorobku producentów, wytwórców, artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich regionu Pomorza. Prezentują oni swoje wyroby, ludową i tradycyjną twórczość, charakterystyczną dla tych terenów, ich historii i kultury. „Wielu z nich jest także producentami wspaniałych, tradycyjnych potraw, które powstają w oparciu o mało popularne, lecz bardzo tradycyjne przepisy – Mówi Marek Skrętny – Dyrektor ds. Marketingu Browaru Amber. Od dłuższego czasu produkty regionalne świętują triumfalny powrót na polskie stoły. Coraz częściej wybierając produkty, zwracamy uwagę na to: skąd pochodzą, kto je wytworzył i jaką metodą produkcji. Dlatego Koźlaki Bielkowskie z roku na rok przyciągają coraz więcej gości, zarówno wielbicieli piwa jak i regionalnych przysmaków.

Zaczęło się w 2003 roku, wówczas  w Browarze Amber pierwszy raz uwarzono piwo Koźlak. To właśnie imprezą „ Koźlaki Bielkowskie” postanowiono inaugurować corocznie sezon na to ciemne piwo.

Publiczność, jak co roku i tym razem, będzie miała okazję zajadać się potrawami z Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza. Popijać znakomitym piwem: Koźlak, Żywe, Złote Lwy i Grand Imperial Porter, bezpośrednio z browaru, w wersji niepasteryzowanej i niefiltrowanej. Dania przyrządzane na oczach publiczności, wedle tradycyjnych receptur ze świeżych, naturalnych składników, spożywane na świeżym powietrzu, zakrapiane pomorskim, bursztynowym napojem, na pewno i tym razem smakować będą wyśmienicie.

Nieodłączne elementy tej imprezy to również wyjątkowa muzyka i bogaty program artystyczny. Biesiadowanie na świeżym powietrzu uprzyjemnią w tym roku, między innymi, występy zespołów: Adrian Gustaw Wracławek i Gra Gitara oraz Ramolsi. Imprezę poprowadzi Jarek Janiszewski.

„Niech to miejsce, położone przy Browarze Amber, w pięknym otoczeniu wzgórz okalających rzekę Radunię, stanie się dla mieszkańców Pomorza: Kaszubów, Kociewiaków, Polaków z różnych stron, mieszkańców Trójmiasta, Żuław, Gości z innych regionów Polski, źródłem radości, dobrego smaku i udanej zabawy przy dostatnio zastawionym, pomorskim stole!” – zapraszają organizatozy.

Tegoroczna biesiada odbędzie się 8 września, jak co roku, na polach przy Browarze Amber w Bielkówku. Start o godzinie 10.00 Organizatorzy zapewniają, że dla wszystkich, którzy zechcą gościć na tegorocznych Koźlakach, uruchomione zostaną specjalne połączenia komunikacji publicznej. Specjalne autobusy będą kursować od godziny 10.00 odjazd z Dworca  Autobusowego w Gdańsku oraz z Pruszcza Gdańskiego. Ostatni autobus odwiezie biesiadników do domu o północy.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.browar-amber.pl/kozlaki

fot: materiały organizatora

>>> program <<<

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...

 • materiały organizatora

  materiały...


.
.

2015

01

25

niedziela

Pruszcz Gd.
przewaga chmur
-0.7°C
.
.

niedziela, 25 stycznia 2015

wtorek, 27 stycznia 2015

czwartek, 29 stycznia 2015

sobota, 31 stycznia 2015

niedziela, 1 lutego 2015

niedziela, 8 lutego 2015

wtorek, 10 lutego 2015

czwartek, 12 lutego 2015

niedziela, 15 lutego 2015

środa, 18 lutego 2015

czwartek, 19 lutego 2015

niedziela, 22 lutego 2015

wtorek, 24 lutego 2015

środa, 25 lutego 2015

czwartek, 26 lutego 2015

.
.