Matka Polka Słuchająca

start 16.02 godz. 18:00

Empik Galeria Bałtycka

koniec 17.02 godz. 08:00

Lokalizacja: Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

 

18 bohaterów, 18 rozmów o rodzicielstwie. Kiedyś na antenie radiowej Trójki, dziś w książce Joanny Mielewczyk „Matka Polka Feministka” (Wydawnictwo Poznańskie). Autorka zebrała wspomnienia swoich słuchaczy i zamieściła w fascynującej opowieści o rodzicach i ich dzieciach. Spotka się z czytelnikami 16 lutego w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku.

 

Bohaterowie rozmów Joanny Mielewczyk nie opowiadali prostych historii. Często dotyczyły braku szans na naturalne poczęcie, walki o życie własnego dziecka, czy trudnego macierzyństwa. Gdyby opisać je jednym słowem, pewnie byłoby to: emocje. To właśnie one trafiają do czytelnika od pierwszej strony „Matki Polki Feministki”. Autorka po miesiącach, czasem latach sprawdza co słychać u jej rozmówców. Mielewczyk nikogo nie ocenia i tworzy publikację ponad podziałami. Przytoczone historie to idealny pretekst do przewartościowania wielu codziennych spraw.

 

Joanna Mielewczyk – przez 12 lat była dziennikarką radiowej Trójki, w której prowadziła m.in. audycje „Matka Polka Feministka” czy „Seks nasz powszedni”. Aktualnie jest blogerką oraz pisarką.

 

16 lutego, godz. 18:00

Empik Galeria Bałtycka

Gdańsk, al. Grunwaldzka 141  

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.