Koncert Jacka Silskiego

start 21.04 godz. 18:00

Bytowskie Centrum Kultury

Lokalizacja: Bytów, ul. Wojska Polskiego 12

Serdecznie zapraszamy

 

21 kwietnia o godz. 18:00 na koncert Jacka Silskiego

 

Jacek Silski – Śląski Słowik – solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Artysta zetknął się ze sceną po raz pierwszy, jako młody solista w najlepszym zespole estradowym WP “Kirasjerzy”. W 1985 roku wraz z zespołem zdobył I-wsze miejsce w Konkursie Zespołów Estradowych Wojska Polskiego.

Jacek Silski zdobył Nagrodę Szefa Głównego Zarządu Politycznego WP, która zaowocowała emisją koncertu na antenie TVP2 oraz tournee zespołu na Węgrzech. Kolejnym etapem w karierze wokalisty były występy z Operą Śląską w Bytomiu oraz Operą Państwową we Wrocławiu. Bardzo szybko zostaje doceniony w Europie, co przekłada się na pracę w Teatrze Muzycznym w Kiel w Niemczech.

Do prestiżowych osiągnięć Jacka Silskiego należy zaliczyć wspólny występ z Julio Iglesiasem w Music Teatret Veile w Danii oraz występy z wirtuozem skrzypiec – Vadimem Brodskim.

 

Do prestiżowych osiągnięć Jacka Silskiego należy zaliczyć wspólny występ z Julio Iglesiasem w Music Teatret Veile w Danii oraz występy z wirtuozem skrzypiec – Vadimem Brodskim. W 2012 roku wystąpił także z legendą amerykańskiej trąbki – Garym Guthmanem oraz solistką Opery Narodowej w Warszawie – Bożeną Harasimowicz. Jacek Silski występował na takich scenach jak: Filharmonia w Monachium, Sala Kongresowa w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Stadt Theather Wien, Grand Casino Bern, Theatre Kiel, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

 

W 2013 r. został zaproszony przez dyrektora Filharmonii w Toronto Pana Andrzeja Rozbickiego gdzie dał kilka koncertów dla Polonii Kanadyjskiej. Na swoim koncie ma siedem wydanych płyt, filmy video, w tym emitowane również w TVP oraz udział z Operą Śląską w filmie nominowanym do Oskara „Kornblumenblau”. Od 2010 roku współpracuje na stałe z Królewską Orkiestrą Symfoniczną.

 

Jako jedyny w Polsce wydał płytę z największymi przebojami Julio Iglesiasa.

 

Bilety w cenie 35,00 zł.

 

do nabycia w sekretariacie Bytowskiego Centrum Kultury

 

od pn. do pt. w godzinach 8.00 – 16.00

 

Rezerwacje telefoniczne pod numerem 59 822 23 09

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.