14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

start 17.05 godz. 08:00

Gdyńskie Centrum Filmowe

koniec 26.05 godz. 23:59

Lokalizacja: Gdynia, Plac Grunwaldzki 2

Zapraszamy na 14. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity w Gdyni (17-26 maja). Ten największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce i jeden z największych w Europie PO RAZ DRUGI ODBĘDZIE SIĘ TRÓJMIEŚCIE. W rozbudowanym programie festiwalu znajdziecie ponad 50 premier najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, więcej spotkań z twórcami i debat, edukację dla dzieci i seniorów oraz kino VR (Virtual Reality).

Zapraszamy hasłem: O D E R W I J SIĘ! — od przyzwyczajeń i stereotypów, aby otworzyć się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy: kino dokumentalne.

✔ Na stronie docsag.pl - zakładka "Gdynia" oraz na stronie gcf.org.pl zakładka "kino studyjne" jest już opublikowany pełny program festiwalu - w tym roku podzielony na tematyczne sekcje, co ułatwi znalezienie tego, co najbardziej Was interesuje

✔ Od 28 kwietnia trwa sprzedaż biletów on-line oraz w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego
Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 11 do 17 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 17 zł odbywa się on-line na stronie www.gcf.org.pl - zakładka "kino studyjne" oraz w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 14 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 11 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

✔ O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy w tym roku 14 filmów. Nowością będzie konkurs dla czytelników „Co jest grane 24”.

✔ Spotkania z wyjątkowymi gośćmi: Coco Schrijber, która otworzy festiwal pokazem swojego filmu „Jak spotkać syrenę”; Rémi Grellety – producent nominowanego do Oscara® „Nie jestem twoim murzynem”; Tarquin Ramsay – reżyser filmu „Wolność słowa wolna od lęku”. Pojawią się też reżyserzy z Polski: Łukasz Bluszcz („Punkt Krytyczny. Energia OdNowa”), Szymon Uliasz oraz bohater filmu, Mikołaj Trzaska („Ucho wewnętrzne”), Krzysztof Paweł Bogocz oraz producent filmu Wojtek Macuk („Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”).

więcej na https://www.facebook.com/events/111350199428577/

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.