Warsztaty weekendowe - Mały Inżynier

start 04.09 godz. 08:00

Mały Inżynier

koniec 16.06 godz. 08:00

Lokalizacja: Gdańsk, świętej Barbary 1

Sobotnie poranki i popołudnia bardzo często dzieci spędzają przed telewizorem lub monitorem komputera. Warto jednak wykorzystać ten czas w inny sposób. Mały Inżynier zaprasza wszystkie dzieci na sobotnie warsztaty naukowe.

Tematyka:

• ROBOTYKA LEGO WEDO (5–7 lat) – warsztaty są szansą na poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i informatyką. Kształtują twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią. W ramach zajęć budowane są modele różnych zwierząt, maszyn i pojazdów.

• ROBOTYKA LEGO MINDSTORMS NXT (7-15 lat) - na każdych zajęciach uczestnicy budują roboty z klocków Lego Mindstorms. Rozpoczynamy od prostych urządzeń na zajęciach dla początkujących, po skomplikowane konstrukcje na kolejnych stopniach zaawansowania. Podczas kursu dzieci zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy takie jak.: przekładnia, moc silnika, algorytm sterowania itp. Kursy dla dzieci Małego Inżyniera pozwalają przyswoić dzieciom podstawowe pojęcia z robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki, a nawet konstrukcji maszyn.

• PROGRAMOWANIE (8–12 lat) – nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł. Z nami możesz nauczyć się jak taką grę zrobić! Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować. Na zajęciach używamy języka SCRATCH oraz środowiska Kodu Game Lab, które pozwalają na tworzenie prostych gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia. ! 

• EKSPERYMENTY (5–12 lat) – to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek przyrody. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci rozwojem zainteresowań naukami ścisłymi. Na każdych zajęciach dzieci wykonują inne doświadczenia chemiczne, fizyczne, budują proste maszyny, np.: kolorowe drinki z cieczy o różnych gęstościach, budują katapulty miotające pociskami czy sprawdzają w jaki sposób lata samolot.

A jeśli weekendy macie zajęte to alternatywą mogą stać się nasze zajęcia pozalekcyjne, które odbywają się od poniedziałku do piątku po południu :-)

Zapewniamy:
- profesjonalny program zajęć;
- pracę w dwuosobowych grupach;
- grupy do 16 osób (3 instruktorów na grupę 16 osób);
- opiekę wykwalifikowanych instruktorów; 
- materiały dydaktyczne;
- soki, owoce, przekąski; 
- dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu.

Ceny i zapisy dostępne są na stronie.

Kontakt i zapisy: 
tel. 574 407 250 ,
gdansk@malyinzynier.pl
www.malyinzynier.pl/terminy/gdansk

Szczegółowe informacje tutaj oraz
http://malyinzynier.pl/oferta/warsztaty-weekendowe

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.