VibrasoniQ / koncert.

start 08.12.2017 godz. 21:00

Teatr BOTO

Lokalizacja: Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

Żeńska grupa VibrasoniQ w składzie Beata Bartelik Beata Bartelik singer, Gabriela Kucz, Marzena Sikała i Magdalena Lachowicz, prezentuje styl pop-electronic z elementami jazz/ethno/folk. Kapela łączy elektronikę (klawisze,efekty komputerowe) z brzmieniem fletów, skrzypiec i melodyjnym głosem wokalistki. Projekt wypełniają kolorowe i niebanalne teksty piosenek, co w efekcie tworzy ciekawą muzycznie całość.

Niejednoznaczny styl muzyki VibrasoniQ, szukanie oryginalnych środków wyrazu oraz niechęć do kompromisów muzycznych, w przeszłości były nieraz powodem kontrowersji. Na jednym z dość ortodoksyjnych festiwali folkowych zespół otrzymał nagrodę specjalną "za odwagę w muzycznych poszukiwaniach oraz przełamywaniu stereotypów". Dziewczyny z VibrasoniQ grają ze sobą i przyjaźnią się od wielu lat. Mówią o sobie: „jesteśmy zespołem pozytywnych wibracji muzycznych i nie tylko".

Skład zespołu: BarbieQ czyli femme fatal o zmysłowym głosie, odpowiedzialna za teksty i muzykę do piosenek - gra na flecie i szałamai, słowem oszałamia ;-); Fifoolplayer - flecistka prosta o przestrzeni zakrzywionej - jej żywioł to flety, wideoklipy i dowcip, także śpiewa; Vaness@mail czyli skrzypaczka-roztrzepaczka, ale podwójnie uduchowiona - używa przeszkadzajek, gardła i feelingu; Dj Mojo, pianistka z umysłem komputerowym - uruchamia bazę kompozytorską, elektronikę i efekty oraz szept.

Na zachętę proponujemy wideoklip autorstwa flecistki Gabrysi Kucz "Spacer z Gryfem": https://youtu.be/EMC9JD6c2Ak

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.