sobota, 27 kwietnia 2024 05:08
Reklama

Ars Baltica Creative Dialogue - warsztaty.


Kategoria:

ARS BALTICA CREATIVE DIALOGUE

„Wzmacnianie trwałej wymiany kulturalnej osadzonej na wspólnych perspektywach lokalnych”



 



Partnerzy z obszaru kultury i kreatywności

Szanowni Państwo,



Region Morza Bałtyckiego obfituje w wiele różnorodnych, ekscytujących i ambitnych inicjatyw kulturalnych i kreatywnych. Są one różnorodne w tym sensie, że odzwierciedlają nasze nowoczesne, międzynarodowe i kulturowo urozmaicone społeczeństwa. Są ekscytujące ze względu na potencjał angażowania uczestników, także poprzez ukazywanie im zjawisk z nowej perspektywy. Wreszcie są ambitne w tym sensie, że nieustannie prą do przodu, stawiają pod znakiem zapytania ustalone systemy wartości oraz dążą do stworzenia bardziej sprawiedliwego, tolerancyjnego i świadomego świata, w którym żyjemy. To także do liderów z obszary kultury i kreatywności należy wzięcie na siebie odpowiedzialności za poruszenie problemów, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone w naszym nowoczesnym i dynamicznie się zmieniającym się społeczeństwie. I to Wy jesteście tymi liderami!





Zapraszamy zatem Państwa na wydarzenie:

 



ARS BALTICA CREATIVE DIALOGUE

01.10 2018, godz. 9:30 – 17:00

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku



> ZARESTRUJ SIĘ <



 



Główne cele / Argumenty za tym, aby wziąć udział:



Nawiązanie otwartego dialogu



Uzyskanie wiedzy w pierwszej ręki



Stworzenie przyjaznej czasoprzestrzeni na dyskusje i refleksje



Promocja lokalnych pomysłów i inicjatyw



Wkład w budowanie trwałych więzi







ARS BALTICA CREATIVE DIALOGUE



> WYMIANA - EKSPERTYZA – WYCHODZENIE NAPRZECIW



Celem projektu nowego formatu ARS BALTICA Creative Dialogue (ABCD) jest zebranie praktyków z sektora kreatywności i kultury ze wszystkich krajów wokół Morza Bałtyckiego, stworzenie przestrzeni do dyskusji w sprzyjającym otoczeniu oraz zachęcanie uczestników do aktywnego współdziałania. W formacie tym chcemy zwrócić uwagę na więzi międzysektorowe oraz stworzyć możliwości dla osób odpowiedzialnych za tworzenie polityk kulturalnych, aby śledzili debaty oraz dzielili się swoimi opiniami dotyczącymi odziaływania kultury oraz praktyk kulturalnych. Podczas dwuletniego okresu trwania projektu w jego pierwszej fazie, w ramach proponowanego formatu odwiedzimy dwukrotnie każdy kraj z Regionu Morza Bałtyckiego. Nasz program opieramy na założeniu, że kultura jest podstawowym czynnikiem napędzającym zrównoważony rozwój. W pierwszej rundzie skupimy się na działaniach z obszarów sieciowania (networkig) oraz rozwoju widowni audience (development). Razem z Agatą Etmanowicz (Fundacja Impact, Sztuka dla Widza) zorganizujemy kreatywne i skondensowane sesje dla maksymalnej grupy 30 uczestników.



 



Plan wydarzenia:



9:00 – Przybycie delegatów / uczestników – Kawa na Dzień Dobry :)

9:30 – Wprowadzenie do cyklu warsztatów

10:00 – Część 1 > Baltic Co-Operation Co-Designed - Współpraca Bałtycka jako projekt zespołowy (więcej informacji poniżej)

12:30 – Lunch – Sesja networkingowa

13:30 – Część 2 > Audience Development - Rozwój widowni (więcej informacji poniżej)

16:30 – Podsumowanie i nakreślenie bieżącego stanu

17 :00 – Herbatka na Do Widzenia :)



Lokalizacja
ul. Korzenna 33/35 Gdańsk
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Rozpoczęcie: 19.09.2018 11:00
Zakończenie: 01.10.2018 09:00
Reklama