Uczniowie „Plastyka” w Koszalinie

  • 15.03.2010, 00:00
  • (d.w)
Uczniowie „Plastyka” w Koszalinie
MALBORK. Młodzież z Liceum Plastycznego w Malborku miała okazję pokazać swoje prace na przeglądzie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej.
W przeglądzie co roku obligatoryjnie biorą udział wszystkie średnie szkoły plastyczne w Polsce w celu sprawdzenie poziomu kształcenia w przedmiotach artystycznych (rysunek, malarstwo, rzeźba).
- Jest to szansa dla uzdolnionej plastycznie młodzieży do pokazania swojej twórczości, a dla nauczycieli przedmiotów artystycznych jest wspaniałym miejscem wymiany doświadczeń pedagogicznych- mówi Krystian Wdowiak, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Malborku.
    Przegląd był dwuetapowy. Najpierw w szkole komisja złożona z nauczycieli przedmiotów artystycznych oceniła prace, zrealizowane w ramach programu nauczania i wybrała trzy osoby po jednej z rysunku, malarstwa oraz rzeźby. W kolejnym etapie uczniowie musieli przywieźć ze sobą do Koszalina prace z dwóch dziedzin oraz na miejscu wykonać jedną
- Prace z drugiego etapu oceniła komisja złożona z profesorów Akademii Sztuk Pięknych, a obserwatorem jest przedstawiciel CEA. W tym roku nowością i zarazem główną nagrodą jest indeks na wybraną przez laureatów Wyższą Uczelnię Artystyczną. Prace oceniali: prof. Sławoj Ostrowski, prof. Zofia Glazer, prof. Henryk Cześnik, prof. Andrzej Leśnik, prof. Jerzy Nowakowski oraz wizytator CEA Wojciech Myjak- mówi Krystian Wdowiak.
(d.w)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

asik
asik 15.03.2010, 16:18
No w końcu malborski plastyk się ruszył :)

Pozostałe