DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Zlot Weteranów Szos. Historia na kołach

  • 25.07.2012, 09:07
  • Damian Świeczkowski
Zlot Weteranów Szos. Historia na kołach
Podziel się:
Oceń:
Wystarczyły 3 lata, żeby zlot Weteranów Szos wyrobił sobie dobrą markę i stał się znakiem rozpoznawczym. Z roku na rok do Królewskiego Miasta przybywa coraz więcej miłośników motoryzacji. Biorąc pod uwagę determinację organizatorów - tendencja ta na pewno się utrzyma.

Ubiegłoroczny zlot zgromadził około120 miłośników historii starej motoryzacji, którzy przybyli swoimi zabytkowymi pojazdami – motocyklami i samochodami z całej Polski. Blisko cztery tysiące zgromadzonych w Stadzie Ogierów osób, którzy jako widzowie bawili się przy zespołach muzycznych oraz brali udział w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez organizatorów i uczestników zlotu.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze


- W tym roku rekord został pobity, zarejestrowanych zostało ponad 150 zabytkowych aut i motocykli – podkreśla Monika Albrecht, ze Starogardzkiego Centrum Kultury. - Podczas tegorocznego zlotu scenę rozgrzały takie zespoły jak: Last Vein z Gdańska, Procez również z Gdańska, Wściekłe Psy nasz rodzimy zespół ze Starogardu Gd., Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa z Torunia oraz gwiazda wieczoru zespół Ira – dodaje M. Albrecht.

W niedzielę odbyła się natomiast zbiorowa msza święta połączona ze święceniem pojazdów. Msza ta była celebrowana na terenie Stada Ogierów. Więcej na ten temat na str. 16. Po nabożeństwie odbyła się prezentacja pojazdów przybyłych na zlot, konkurs dla widzów, rozdanie nagród, podsumowanie i zakończenie III edycji zlotu.

Więcej w Gazecie Kociewskiej, która wraz z Dziennikiem Pomorza ukazuje się na terenie powiatu starogardzkiego.

Damian Świeczkowski

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe