Podpisanie umowy pomiędzy AWFiS i ERGO ARENĄ

Podpisanie umowy pomiędzy AWFiS i ERGO ARENĄ
Wczoraj odbyło się spotkanie w Ergo Arenie dotyczące podpisania umowy między Ergo Areną a Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Hala Gdańsk – Sopot Sp. z o.o. (ERGO ARENA) oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku postanowiły współpracować na polu kształcenia przyszłych zarządców obiektów sportowych oraz osób dysponujących wiedzą z organizacji wielotysięcznych imprez masowych. „Zarządzanie w sporcie” to nowy obszar kształcenia oferowany przez AWFiS i wprowadzony na wszystkich trzech poziomach studiów: I i II stopnia oraz w postaci studiów podyplomowych. Umowa o współpracy pozwoli studentom Akademii zdobyć praktyczną wiedzę opartą na doświadczeniach zarządców obiektów sportowych, a szczególnie specjalistów z ERGO ARENA.

W okresie znaczącego rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce, czego najlepszym przykładem jest leżąca na pograniczu Gdańska i Sopotu hala widowiskowa ERGO ARENA, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku nie może pozostawać poza organizacją największych imprez sportowych w skali całego świata – mówi Rektor AWFiS, prof. Waldemar MoskaUmowa podpisana z ERGO ARENĄ przysporzy AWFiS dodatkowych możliwości prowadzenia zajęć dydaktycznych w zakresie Zarządzania w sporcie na najwyższym poziomie. We współpracy upatrujemy wielostronne szanse rozwojowe zarówno dla ERGO ARENY, jak i AWFiS.

Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i chętni do dzielenia się wiedzą ze studentami. Jednocześnie chcemy wspierać młodych ludzi zainteresowanych rozwojem swoich kwalifikacji oraz zdobywaniem doświadczenia zawodowego. – mówi Magdalena Sekuła prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe