Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Wystawa młodej artystki ze Słupska

  • 23.11.2015, 10:00
  • Daniel Stawski
Wystawa młodej artystki ze Słupska
W słupskim MDK można oglądać wystawę utalentowanej młodej artystki ze Słupska Klaudii Kani, uczennicy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wystawa prezentowana jest w ramach cyklu „Młodzi Zdolni MDK” i potrwa do połowy grudnia.

W Galerii „Prezentacje” Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, przy ul. Szarych Szeregów 8, zaprezentowanych jest ok. 50 prac Klaudii na temat: „Groteska akwarelą i ołówkiem”.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Klaudia jest 19-latką, aktualnie uczy się w Liceum Plastycznym przy ZSI w Słupsku. Zdolna dziewczyna mówi o sobie:
- Uwielbiam czytać książki oraz gry fantasy. Poza tym interesuję się kulturą słowiańską oraz nordycką. Grafikami zajmuję się od ok. trzech lat. Lubię malować akwarelami, ponieważ dają nieograniczone możliwości i efekty. Dużo czasu poświęcam również rzeźbie i to na niej w przyszłości chciałabym się skupić najbardziej.

W Liceum Plastycznym Klaudia uczy się m.in. pod kierunkiem pani Marii Karpińskiej, wybitnego pedagoga z Koszalina. Tam na co dzień szlifuje swój artystyczny talent. Po zajęciach lekcyjnych uczestniczy w warsztatach artystycznych w słupskim MDK pod kierunkiem pani Kingi Zaborowskiej. Dziewczyna jest laureatką wielu konkursów plastycznych, min: otrzymała Nagrodę w konkursie pt: „Podróże po krajach Unii Europejskiej”, Wyróżnienie (wyjazd do Brukseli) w konkursie organizowanym przez biuro poselskie Anny Fotygi pt: „Danuta Siedzikówna – Sanitariuszka Inka”.

Daniel Stawski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe