Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Uczyli się kreować barwny świat z plasteliny

  • 3.02.2016, 12:00
  • Daniel Stawski
Uczyli się kreować barwny świat z plasteliny
Młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięła udział w profesjonalnych warsztatach animacji poklatkowej z użyciem plasteliny. Licealiści współpracowali z Moniką Kuczyniecką, znakomitą autorką filmów animowanych i teledysków.

Podczas wielogodzinnych warsztatów pod opieką Moniki Kuczynieckiej, autorki wielu nagrodzonych animacji oraz teledysków, m.in. do utworów Czesława Mozila i Voo Voo, słupscy licealiści poznawali podstawy i tajniki animacji plastelinowej. Uczniowie dowiedzieli się np. ile klatek na sekundę daje pożądany efekt animacyjny i jak wykorzystać plastelinę w animacji płaskiej i nie tylko. W efekcie zajęć warsztatowych powstał film. Młodzież z „Plastyka” aktywnie uczestniczyła we wszystkich etapach jego powstawania.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Pani Monika Kuczyniecka przekazała nam to, czego sama nauczyła się podczas wieloletniej przyjaźni z animacją plastelinową. W atmosferze świetnej zabawy pokazała inny świat, zaraziła nas pasją i uaktywniła naszą kreatywność.

Warsztaty animacji poklatkowej z użyciem plasteliny uczą cierpliwości, kreatywności, i pracy w grupie. Poza tym rozwijają zdolności manualne i mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej. Jako szkoła staramy się rozwijać w różnych kierunkach, kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój, dlatego bierzemy udział w wielu różnych przedsięwzięciach i warsztatach, gdzie nasi uczniowie mogą dać upust swojej wyobraźni, a przede wszystkim rozwijać się od strony praktycznej. W ostatnim czasie nasza młodzież miała okazję współpracować m.in. z twórcami scenografii do oscarowej „Idy”. Już wkrótce będziemy na warsztatach razem z Yachem Paszkiewiczem, ojcem polskiego teledysku. To ważne, by uczyć się od najlepszych – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Warsztaty odbyły się w pracowni fotograficznej Liceum Plastycznego przy ul. Koszalińskiej.

Daniel Stawski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe