Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Uczniowie SMS Słupsk szlifowali formę na obozie sportowym w Niechorzu

  • 22.02.2016, 10:00
  • Daniel Stawski
Uczniowie SMS Słupsk szlifowali formę na obozie sportowym w Niechorzu
W dniach 12.02. – 18.02. uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przebywali na obozie sportowym w Niechorzu. Bazą pobytową słupszczan był ośrodek kolonijno – wypoczynkowy „Mewa”, usytuowany niedaleko morza. Młodzi piłkarze intensywnie szlifowali formę.

Ekipa SMS Słupsk liczyła 86 uczniów i 10 trenerów.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Każdy dzień treningowy rozpoczynał się wczesnym rankiem porannym rozruchem. Po śniadaniu młodzież miała czas na odpoczynek, po którym udawała się na kolejne zajęcia treningowe. Młodzi piłkarze trenowali na sztucznej murawie na kompleksie boisk oraz na hali sportowej. Z kolei trzeci trening odbywał się późniejszym popołudniem bądź wieczorem. Prowadzono również zajęcia indywidualne oraz treningi bramkarskie. W zajęciach szkoleniowych brała udział również tzw. „naborówka”, którą tworzyli młodzi chłopcy, przyszli uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku - grupę tę prowadził trener Michał Mikulski.

- Obóz sportowy jest integracyjną częścią procesu nauczania w SMS Słupsk. Treningi były prowadzone przez 10 trenerów w kilku grupach treningowych. Codziennie realizowaliśmy trzy jednostki treningowe. Zajęcia odbywały się na boisku, hali sportowej oraz w terenie. Celem obozu było m.in. doskonalenie umiejętności techniczno – taktycznych oraz kształtowanie zdolności motorycznych. Skupialiśmy się również na zajęciach indywidualnych oraz treningach bramkarskich, które prowadził trener Zdzisław Lewandowski. Oprócz tego szkoliliśmy „naborówkę” – grupę młodych chłopaków, naszych przyszłych uczniów gimnazjum sportowego. Wraz z nami na obozie przebywali uczniowie i trenerzy z zaprzyjaźnionej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie, z którymi ściśle współpracowaliśmy. Program szkolenia został zrealizowany w pełni. Ponadto obóz był świetną formą integracji młodzieży – mówi Tomasz Sznigirewicz, kierownik obozu i dyrektor sportowy w SMS Słupsk.
Trener Adam Pietras dodaje:

- Koncentrowaliśmy się na sile i wytrzymałości. Odbywały się też zajęcia sprawnościowe z elementami gimnastyki z rytmizacją. Pod swoją opieką miałem m.in. grupę młodych zawodników z SMS Bytów, z którymi świetnie się współpracowało. Rozegraliśmy kilka sparingów, które pozwoliły na ocenę dyspozycji naszych podopiecznych. Jedynym problemem były choroby zawodników, panowała grypa – wyjaśnia Adam Pietras, trener w SMS Słupsk.
Podczas pobytu w Niechorzu słupszczanie zagrali kilka sparingów. Rozegrano m.in. spotkanie z drużyną Kotwicy Kołobrzeg (juniorzy) zakończone zwycięstwem ekipy ze Słupska 4:2. Bramki dla słupskiego zespołu zdobyli: Hubert Szczypek (x2), Kacper Bednarczyk oraz Paweł Szmytkiewicz.

Elementem wzbogacającym codzienne zajęcia była realizacja programu aktywnej integracji młodzieży. W jego ramach na hali sportowej w Niechorzu zorganizowano Turniej drużyn mieszanych w piłce halowej oraz Quiz wiedzy piłkarskiej, w których uczestniczyła młodzież oraz trenerzy ze Słupska i Bytowa.

Daniel Stawski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe