Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

W słupskim Liceum Plastycznym powstał mural Witkacego

  • 2.03.2016, 11:00
  • Daniel Stawski
W słupskim Liceum Plastycznym powstał mural Witkacego
W Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku powstał mural przedstawiający Witkacego. Dzieło budzi ogólny zachwyt i zainteresowanie uczniów.

Od kilku dni w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczniowie mogą podziwiać intrygujący mural przedstawiający „Wariata z Krupówek”. Oryginalna dekoracja zdobi szkolny korytarz. Mural powstał na okoliczność zbliżającej się uroczystości nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy ZSI w Słupsku. Autorem pracy jest Piotr Igor Salata, artysta plastyk.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Mural budzi żywe emocje wśród uczniów Zespołu Szkół Informatycznych.

- Świetne, oryginalne i intrygujące dzieło. Każdy, kto przechodzi i mija mural jest zachwycony. Cieszymy się, że w naszej placówce powstało coś tak niebanalnego. Pan Salata wykonał kawał dobrej roboty. Witkacy to ważna dla nas uczniów Plastyka postać - artysta niepokorny, nieustanie poszukujący, pełen sprzeczności, człowiek o iście renesansowych zainteresowaniach. Jego twórczość niezmiennie fascynuje kolejne pokolenia miłośników oryginalnej sztuki – mówi Dariusz, uczeń Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku.

Daniel Stawski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe