Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku po raz kolejny najlepsze w Polsce

  • 27.05.2016, 09:55
  • Daniel Stawski
Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku po raz kolejny najlepsze w Polsce
W dniach 23-24 maja 2016 r. w Szkole Policji w Pile odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2016”.

W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Klaudia Drab, Aleksander Szpynda, Cezary Syldatk i Damian Wolski. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

Czteroosobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: test umiejętności strzeleckich, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, który wręczył p.o. Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile pani Maria Kubica. Ponadto w konkurencji strzeleckiej Damian Wolski i Cezary Syldatk zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów. W pozostałych konkurencjach słupszczanie również wypadli bardzo dobrze plasując się wysoko w klasyfikacji, co pozwoliło na odniesienie tak spektakularnego sukcesu. Podobnie jak w latach ubiegłych, rozdane zostały nagrody za osiągnięcia indywidualne i zespołowe.

W trakcie turnieju, oprócz zmagań w poszczególnych konkurencjach, uczniowie uczestniczyli w wieczorze integracyjnym, podczas którego mogli wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z Turnieju oraz brali udział w uczczeniu Dnia Dziecka Zaginionego. Ponadto przeprowadzono dla uczestników wykład edukacyjny na temat narkotyków i dopalaczy.

Organizatorami turnieju była Szkoła Policji w Pile i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Zawody odbywały się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Daniel Stawski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe