Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów

  • 12.10.2016, 10:00
  • Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów
Magdalena Majewska, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, aktywnie uczestniczyła w V Europejskim Festiwalu Studentów Rusycystów. Impreza odbyła się w malowniczo położonym nad Morzem Czarnym bułgarskim kurorcie Kamczija. Licealistka ze słupskiego plastyka przez tydzień brała udział w licznych wydarzeniach festiwalowych.

Piąta odsłona Europejskiego Festiwalu Studenckiego przebiegała pod hasłem „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”. Impreza odbyła się w bułgarskiej miejscowości Kamczija, urokliwym miasteczku oddalonym zaledwie o 25 km na południe od Warny i położonym nad Morzem Czarnym. Znajdujący się w nim Kompleks Sanatoryjno-Uzdrowiskowy stał się miejscem festiwalowych prezentacji.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

- Festiwal studencki stał się dla młodych ludzi znakomitą okazją do poznania swoich rówieśników-rusycystów z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu szereg zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne. Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówi Magdalena Majewska, uczennica Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Dzięki licznym konkursom, quizom i warsztatom tematycznym Magdalena Majewska miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie języka, literatury i kultury rosyjskiej. Młodzi ludzie z całej Europy mieli również okazje do wykazania się umiejętnościami artystycznymi. Tydzień spędzony nad Morzem Czarnym był również dla licealistki okresem wyjątkowych spotkań z bułgarską kulturą, architekturą i historią.

W Kamcziji Magdalena Majewska pojawiła się na zaproszenie organizatorów Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów. Licealistka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów z języka rosyjskiego.

Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe