Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

  • 14.11.2016, 10:39
  • Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku
Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli I miejsce w XI Pomorskim Biegu Niepodległości. Zawody odbyły się na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Licealiści ze Słupska zwyciężyli w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli I miejsce w XI Pomorskim Biegu Niepodległości. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

Do zawodów, w zakresie wiedzy historycznej, przygotowała uczniów pani Kamila Drobkiewicz, a nad formą biegową i umiejętnościami strzeleckimi oraz techniką rzucania granatem do celu czuwał pan Arkadiusz Herman.

Laureaci XI Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.
Zakończenie biegu odbyło się na wzgórzu, na którym położony jest punkt dowódczo-obserwacyjny poligonu. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, bigos i ognisko. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski.

Zawody zostały zorganizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino.

Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe