Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Sukces ucznia ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

  • 16.11.2016, 08:40
  • Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Sukces ucznia ze Słupska w ogólnopolskim konkursie
Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę.

Eryk Roman, uczeń słupskiego plastyka, otrzymał laur w kategorii wiekowej 13-16 lat. Licealista swoją pracę wykonał w technice malarskiej. Utalentowanego plastyka przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

- Cieszę się ogromnie. Nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Dziękuję pani Marii Karpińskiej za to, że sprawowała nade mną artystyczną pieczę – mówi zadowolony laureat.

Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac z ośrodków kulturalnych z całej Polski. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia odczuć i refleksji nad ideałami Króla Maciusia, konfrontacja osiągnięć dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych oraz wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru trzy zagadnienia tematyczne: aktualność idei głoszonych przez Króla Maciusia, przygody Króla Maciusia oraz postrzeganie Maciusia przez jego rówieśników.

XVII Ogólnopolski konkurs „Ja i Król Maciuś Pierwszy" został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku we współpracy z Urzędem Miasta Płocka.

Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe