Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

W słupskim plastyku odbyły się warsztaty z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D

  • 21.11.2016, 09:05
  • Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
W słupskim plastyku odbyły się warsztaty z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D
W Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach „Fabryki Sztuki” – projektu zakładającego comiesięczne zajęcia warsztatowe dla młodzieży w pracowniach słupskiego plastyka. Cykl został otwarty warsztatami z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D. W zajęciach uczestniczyło blisko stu gimnazjalistów z regionu.

Zebrana w auli szkolnej Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza młodzież gimnazjalna ze Słupska i okolic uczyła się projektować i drukować w 3D. Inspiracją dla młodych projektantów był świat natury i jego walory przyrodnicze. Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny – na warsztatach inspirowano się osiągnięciami bioniki - nauki badającej budowę i zasady działania organizmów oraz ich adaptowanie w technice i budowie urządzeń technicznych na wzór organizmu. Warsztaty były poprzedzone prezentacją i wykładem poprowadzonym przez ucznia z słupskiego plastyka.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

- Mamy taką ideę, aby rozbudzać w młodych ludziach zainteresowania różnymi dziedzinami sztuki. Chcemy rozwijać w szerokim kontekście pasje młodych artystów, dlatego wyszliśmy z bogatą ofertą artystyczną naprzeciw oczekiwaniom młodym i zdolnym ludziom. Na pierwsze spotkanie przybyło blisko stu gimnazjalistów z regionu, co nas bardzo cieszy. Wszystkie zajęcia warsztatowe są bezpłatne. Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu, która będzie miała miejsce w grudniu w naszej pracowni rzeźby. A to nie wszystko - w programie mamy kolejne zajęcia: z fotografii, rysunku i malarstwa oraz aranżacji przestrzeni – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Terminy kolejnych spotkań:
14 grudnia 2016 – Pracownia Rzeźby
10 stycznia 2017 – Pracownia Fotografii
16 luty 2017 - Pracownia Rysunku i Malarstwa
16 marca 2017 – Pracownia Aranżacji Przestrzeni
11 kwietnia 2017 – Pracownia Rzeźby
11 maja 2017 – Pracownia Fotografii
31 maja 2017 – Pracownia Rysunku i Malarstwa

Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe