Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Gimnazjaliści ze Słupska uczestniczą w projekcie Polskiej Akademii Nauk

  • 22.11.2016, 07:45
  • Daniel Stawski / SMS/ZSI w Słupsku
Gimnazjaliści ze Słupska uczestniczą w projekcie Polskiej Akademii Nauk
Uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku biorą udział w testowaniu nowego projektu Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk - „ERIS” - w ramach programu Erasmus +. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z trzech krajów partnerskich: Polski, Rumunii i Francji.

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku testują nowy projekt Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk - „ERIS” - w ramach programu Erasmus +. Oprócz zajęć online uczniowie ze Słupska mieli okazję porozmawiać z naukowcami z PAN, zapoznać się z ich pracą oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geografii. W ramach projektu uczniowie SMS w Słupsku uczestniczyli w czterech lekcjach testowych tematycznie związanych z pomiarami meteorologicznymi w Arktyce, promieniowaniem ultrafioletowym, trzęsieniem Ziemi oraz lodowcami. Koordynatorem projektu w słupskiej szkole sportowej jest pani Wioletta Kowalewska, nauczyciel geografii.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz podjęciem kariery naukowej poprzez opracowanie, pilotażowe wdrożenie i upowszechnienie pakietów edukacyjnych i materiałów metodycznych pozwalających na wykorzystywanie wyników badań naukowych w praktyce szkolnej w 3 krajach europejskich: Polski, Rumunii i Francji. W projekcie wezmą udział nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i uczniowie z co najmniej 30 szkół: 5 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych z każdego kraju partnerskiego.

- Uczestnictwo w projekcie daje wiele możliwości. Uczniowie i nauczyciele będą mieli. możliwość m.in. korzystania z opracowanych pakietów edukacyjnych, oraz będą brać udział w transmisjach lekcji online prowadzonych przez naukowców. Takie wirtualne spotkania z pracownikami naukowymi pozwolą przybliżyć specyfikę pracy naukowej oraz zachęcą młodzież do prowadzenia pomiarów i badań w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych – mówi Wioletta Kowalewska, nauczyciel geografii w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

Daniel Stawski / SMS/ZSI w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe