Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Zajęcia warsztatowe z końmi

  • 25.11.2016, 08:40
  • Daniel Stawski / ZSI w Słupsku
Zajęcia warsztatowe z końmi
Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczyli się jeździć konno w ramach szkolnych zajęć warsztatowych. Nastoletni weterynarze ze Słupska w ten sposób pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą koni. Zajęcia odbyły się w stadninie koni w Dębnicy Kaszubskiej.

Młodzież ze Słupska uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w stadninie koni „Ranczo w Dolinie”, znajdującej się w Dębnicy Kaszubskiej. Uczniowie ze Słupska pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora poznawali arkana jazdy konnej. W ramach zajęć młodzi słupszczanie mieli też możliwość zapoznać się z wybranymi rasami koni, typami użytkowymi, podstawowymi maściami oraz przypomnieć sobie wybrane zagadnienia z zakresu hipologii, hipoterapii oraz anatomii i fizjologii zwierząt.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

- Długotrwałe przebywanie z końmi wycisza, uczy opanowania, spokoju i zdecydowania oraz niezbędnej w życiu codziennym cierpliwości. Dalsza praca z tymi zwierzętami daje ogromną satysfakcję, gdyż wymaga zaangażowania, czasu oraz wszystkich wymienionych wyżej cech. Natomiast jeździectwo jest doskonałą formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jazda konna jako sposób spędzania wolnego czasu zapewnia też kontakt z żywym zwierzęciem i możliwość nawiązania z nim współpracy, nie mówiąc o tym, że wpływa pozytywnie na cały nasz organizm – mówi Weronika, uczennica Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku.

Daniel Stawski / ZSI w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe