Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Uczniowie ze Słupska współpracują z gdańskimi naukowcami

  • 2.12.2016, 09:10
  • Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Uczniowie ze Słupska współpracują z gdańskimi naukowcami
Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach biologicznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia warsztatowe odbyły się w ramach współpracy słupskiej szkoły z uczelnią z Gdańska w zakresie realizacjicyklicznych warsztatów edukacyjnych.

Zajęcia warsztatowe z udziałem młodzieży ze Słupska odbyły się w ramach projektu - Poznaj pracę biologa, cyklicznych warsztatów edukacyjnych realizowanych przez Wydział Biologii uczelni z Gdańska. Projekt ma na celu promowanie wiedzy biologicznej. Tematyka warsztatów obejmuje szereg interesujących zagadnień z dziedziny genetyki, biochemii, cytologii, mikrobiologii, fizjologii, biologii molekularnej oraz ekologii i ochrony środowiska. Zajęcia odbywają się w aulach wykładowych, laboratoriach oraz w terenie.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

Uczniowie ZSI w Słupsku mieli już okazję uczestniczyć w pierwszych tego typu spotkaniach. Licealiści wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz wykładach, które prowadziły dr Ewa Wons i mgr Kamila Błażejewska z

Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Już niebawem uczniowie wezmą udział w kolejnych wyjazdach do Gdańska.

- W laboratorium uczniowie barwili metodą Grama i błękitem metylenowym komórki bakteryjne, które w dalszej części zajęć poddane były obserwacji pod mikroskopem. Kolejne ćwiczenia laboratoryjne polegały na uzyskaniu barwników: chlorofilu a i b oraz karotenoidów, a potem ich rozdzieleniu metodą chromatografii. Ponadto przeprowadzono doświadczenia związane z reakcją ekstraktu roślinnego na różne substancje, wykryciem skrobi w pelargonii oraz fruktanów w cebuli. Nasi uczniowie mieli też okazję zaobserwować zjawisko wydzielania tlenu przez rośliny wodne. Każde doświadczenie było szczegółowo omawiane. Zajęcia laboratoryjne były poprzedzone interesującymi wykładami. Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość współpracować z gdańską uczelnią w zakresie tak bogatej oferty edukacyjnej. Nie możemy się już doczekać kolejnego wyjazdu – mówi Tamara Kropiowska, nauczyciel biologii w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe