Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Prezentacja polskich gołębi rasowych w ZSI

  • 5.12.2016, 08:30
  • Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Prezentacja polskich gołębi rasowych w ZSI
W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku miała miejsce prezentacja niezwykle rzadkich okazów polskich gołębi rasowych. Kilkadziesiąt sztuk unikalnych ras tych ptaków zaprezentowali członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Słupska szkoła gościła prawdziwych pasjonatów i miłośników zwierząt. Uczniowie Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku mieli okazję spotkać się z hodowcami i pasjonatami polskich gołębi rasowych oraz podziwiać rzadkie okazy przedstawicieli rodziny gołębiowatych. Spotkanie poprowadzili członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, panowie: Władysław i Piotr Styczyńscy z Tczewa. Obaj miłośnicy gołębi od wielu lat prowadzą hodowlę gołębi ozdobnych, biorą czynny udział na wystawach regionalnych i krajowych, w których ich ptaki zdobywają czołowe lokaty. Panowie Styczyńscy biorą udział w akcji „SOS-Ratujmy polskie rasy”, chronią przed wyginięciem zagrożone odmiany gołębi.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Młodzież ZSI w Słupsku mogła podziwiać rzadkie rasy gołębi takie jak:
Brodawczak polski, Listonosz polski, Maściuch polski, Mewka polska (szapotel i odmiana gładko-głowa), Sroka polska, Szek polski oraz wiele innych. Hodowcy z Tczewa zaprezentowali również unikatowe ptaki jak Pląsacze staronadwiślańskie będące prawdziwą rzadkością.-----

- Młodzież wysłuchała bardzo interesującą opowieść o naszym dziedzictwie narodowym, na które składa się ponad pięćdziesiąt unikalnych ras, niejednokrotnie bardzo starych. Gołębiarstwo jest w Polsce wielowiekową tradycją trwającą nieprzerwanie pomimo burzliwych losów naszego kraju. Niestety hodowla gołębi zanika i jest coraz mniej popularna, a ludzie często nie wiedzą nic na ten temat. Podczas zajęć uczniowie zostali poinformowani w sposób profesjonalny na temat życia gołębi rasowych, prowadzący zajęcia podali wiele interesujących ciekawostek, a na koniec spotkania wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z hodowcami – mówi Daria Otolińska, nauczycielka w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku.

Daniel Stawski / Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe