Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Licealiści z słupskiego plastyka na warsztatach rysunku z profesor Marią Targońską

  • 13.12.2016, 08:42
  • Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Licealiści z słupskiego plastyka na warsztatach rysunku z profesor Marią Targońską
Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku brali udział w warsztatach rysunkowych, które odbyły się na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Licealiści ze Słupska uczyli się od najlepszych – zajęcia warsztatowe z rysunku poprowadziła profesor Maria Targońska, ceniona polska malarka i rysowniczka, kierownik Katedry Rysunku na Wydziale Malarstwa w ASP w Gdańsku.

Podczas zajęć słupscy licealiści zgłębiali tajemnice technik rysunkowych i uważnej obserwacji. Uczniowie pracowali pod okiem pani profesor uważnie słuchając korekt w trakcie pracy. Po zakończeniu rysowania odbyło się podsumowanie pracy, wskazówki do dalszej pracy.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

- Jesteśmy przekonani, że dzięki pomocy doświadczonych artystów-pedagogów udział naszych uczniów w warsztatach pozwoli im na zdobycie cennego artystycznego doświadczenia, umożliwi poszerzenie horyzontów oraz otwarcie się na intrygujący proces twórczy. Zachęcamy naszą młodzież do nieustannego poszerzania wiedzy oraz rozwijania swoich artystycznych pasji i talentów – mówi Maria Karpińska, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Profesor Maria Targońska na co dzień kieruje Katedrą Rysunku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 1990 roku prowadzi pracownię rysunku. Jej rysunki można było oglądać podczas wystaw na całym świecie, jej prace znajdują się w Europie, USA, Kanadzie i Australii. Twórczością artystki zachwycał się Franciszek Starowieyski - polski grafik, malarz i scenograf, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich twórców drugiej połowy XX wieku.

Daniel Stawski / Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe