Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Uczniowie ze Słupska eksperymentowali z naukowcami z Torunia

  • 14.12.2016, 09:01
  • Daniel Stawski / ZSI w Słupsku
Uczniowie ze Słupska eksperymentowali z naukowcami z Torunia
Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznych z wykorzystaniem innowacyjnej techniki SSC. Zajęcia ze słupską młodzieżą poprowadził zespół naukowo-dydaktyczny - Centrum Chemii w Małej Skali, działający na co dzień przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Naukowcy z Torunia wspólnie z uczniami ZSI i SMS przeprowadzili interesujące warsztaty chemiczne pełne efektownych doświadczeń, widowiskowych pokazów oraz eksperymentów. Podczas zajęć zastosowano innowacyjną technikę SSC, często określaną jako mikrochemia. To technika wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii w szkołach i na uczelniach wyższych. Polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejsza czas jego przeprowadzenia i umożliwia dokładniejsze omówienie. Technika ta wymaga często zastosowania nietradycyjnej aparatury i metodyki stosowanej w takich dziedzinach jak mikrobiologia, biologia molekularna i nanotechnologia.

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

- Nasi uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne. Przeprowadzone eksperymenty pozwoliły uczniom na poszukiwanie, wnioskowanie i samodzielne dochodzenie do wiedzy przy wsparciu merytorycznym profesjonalnego zespołu naukowo-dydaktycznego. Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością wśród naszych uczniów, a chemiczny finał w auli szkolnej zwieńczający zajęcia nacechowany był efektownymi doświadczeniami laboratoryjnymi, wzbudził gorący aplauz publiczności. Chemia nie musi być wcale nudna – mówi Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Daniel Stawski / ZSI w Słupsku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe