sobota, 20 kwietnia 2024 06:17

Cenne zwycięstwo MMTS w Zabrzu

MMTS Kwidzyn wznowił rozgrywki ligowe od wyjazdowej wygranej nad Górnikiem Zabrze! Choć do przerwy czerwono-czarni tracili 4 bramki, a na początku drugiej połowy przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 6 trafień, kwidzynianie zdołali odrobić straty i wygrać mecz jedną bramką. Gola na wagę 2 punktów, w ostatnich sekundach meczu, zdobył Adrian Nogowski.

Autor: NMC Górnik Zabrze / kwidzyn1.pl

Mecz lepiej rozpoczęli kwidzynianie, którzy po 8 minutach prowadzili 4:6. Później jednak czerwono-czarni zaczęli popełniać błędy, co skutecznie wykorzystywali gospodarze. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika przez kolejne 10 minut rzucili bowiem aż 9 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS (Nogowski i Peret). W efekcie po 18 minutach meczu kwidzynianie tracili do rywali aż 5 bramek – 13:8. W końcowych minutach podopieczni trenera Patryka Rombla próbowali nieco zniwelować swoje straty. Niestety czerwono-czarni nie wykorzystywali dwóch rzutów karnych, co wpłynęło na wynik końcowy pierwszej połowy. Na szczęście dobrze dysponowany był Krzysztof Szczecina i po części dzięki jego interwencjom MMTS schodził na przerwę tracąc do rywali 4 bramki – 18:14.