×

Ubezpieczenie grupowe – czy warto się na nie decydować

  • 13.02.2017, 10:15 (aktualizacja 13.02.2017 10:15)
  • artykuł sponsorowany
Ubezpieczenie grupowe – czy warto się na nie decydować
Zakład pracy, zatrudniający pracowników ma możliwość wykupienia w towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach. Takie ubezpieczenie, choć grupowe, tworzone jest dla każdego przedsiębiorstwa indywidualnie. Analizowany jest profil pracowników, a przygotowywana oferta jest właśnie do tego profilu dopasowana. Dzięki temu, ubezpieczenie grupowe, dla danej społeczności może mieć charakter uniwersalny. Co więcej, nie tylko zakres jest tu dostosowywany, ale również składka. Często skutkuje to tym, że taka polisa jest znacznie korzystniejsza niż podobna do niej, ale indywidualna.

Specyfika ubezpieczenia grupowego

Ubezpieczenie grupowe dlatego jest tak wyjątkowe, ponieważ towarzystwo może sobie pozwolić na przejęcie na siebie większego ryzyka. Do polisy przystępuje jednocześnie wiele osób. Ryzyko zdarzenia, do którego może teoretycznie dojść rozkłada się więc nie tylko na samo towarzystwo, ale również na innych współpracowników, którzy przystępują do ubezpieczenia. Jaka jest bowiem szansa, że połowa pracowników zachoruje poważnie? Jaka jest szansa, że jedna czwarta zatrudnionych nawet znajdzie się nagle w szpitalu. Oczywiście, są to zdarzenia mało prawdopodobne, ale składkę płaci każdy. Jeżeli nawet jedna osoba rocznie z tej polisy skorzysta, to wszystkie pozostałe nie. Właśnie z uwagi na tę rozproszoną odpowiedzialność polisa grupowa się opłaca. Rozproszenie pozwala bowiem na zmniejszenie składki, a przez to na ochronę własnego życia i zdrowia można przeznaczyć znacznie mniej, niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie grupowe?

Zasadniczo, oferta grupowego ubezpieczenia jest przedstawiana pracownikowi przez pracodawcę. Otrzymuje on co najwyżej dwa lub trzy warianty zakresowe, w ramach obowiązującego ubezpieczenia w danym zakładzie pracy. Pracodawca ma jednak możliwość dokonania wyboru odpowiedniej polisy dla swoich pracowników. W tym celu dobrze jest porównać i przeanalizować dostępne na rynku rozwiązania i w ten sposób wybrać najlepsze i najbardziej korzystne dla swojej firmy. Wybrać można na przykład ubezpieczenie grupowe na ubezpieczeniagrupowe.com.pl. To porównywarka polis ubezpieczeniowych, która pozwoli na szybkie dokonanie zestawienia ważnych informacji z punktu widzenia danego przedsiębiorstwa.

Zasada działania porównywarek w ogóle jest bardzo prosta i łatwa, a przedsiębiorcy pozwala oszczędzić bardzo dużo czasu. Wystarczy wprowadzić wszystkie niezbędne dane, o które automat zapyta i mieć na uwadze przypuszczalne oczekiwania pracowników (jeżeli jest dużo kobiet, to będą chciały z pewnością ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka, podobnie jeżeli większość zatrudnionych to młodzi pracownicy, starsi nie będą taką opcją bardzo zainteresowani). I tak, na przykład strona ubezpieczeniagrupowe.com.pl, na której jest dostępna możliwość wykonania porównania, przygotuje je zaledwie w kilka minut. Jako przedsiębiorca, oszczędzasz w ten sposób bardzo dużo czasu.

Ubezpieczenie grupowe to korzystna opcja. Zakresem ochrony jest bardzo porównywalne do ubezpieczenia indywidualnego. Pod względem składki, jaką za ochronę trzeba zapłacić jest bez wątpienia bardzo konkurencyjne. Dla pracowników to korzyść, a dla pracodawcy sposób na zatrzymanie pracownika, zmniejszenie poziomu rotacji zatrudnionych i oszczędzenie pieniędzy na rekrutacji i szkoleniach.

artykuł sponsorowany
Podziel się:
 

Pozostałe