Ponad 4,5 tysiąca uczestników Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

  • 13.02.2017, 14:12
  • mat.prasowe
Ponad 4,5 tysiąca uczestników Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni mat. prasowe
Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim otworzył cykl PKO Grand Prix Gdyni 2017. Przez dwa dni odbywały się rywalizacje w kilku kategoriach, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych zawodników. Bieg główny ukończyły 4192 osoby, a 639 wzięło udział w sobotnich biegach dziecięcych, młodzieżowych i marszach nordic walking. Do akcji charytatywnej na rzecz chorej Marleny dołączyło 370 zawodników.

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim to wydarzenie upamiętniające nadanie Gdyni w 1926 r. praw miejskich. Po raz pierwszy zawody zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz ponad 200 miłośników nordic walking, natomiast w niedzielę o godz. 10.00 wystartował bieg na dystansie 10 km. Do mety dotarło 4192 zawodników, a najszybszy był Tomasz Grycko z wynikiem 29:53. To już jego szósta z rzędu wygrana w PKO Grand Prix Gdyni. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Gardzielewski (30:31), a trzecie Marek Kowalski (30:45). Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Czapiewska (36:36). Jako druga linię mety przekroczyła Ewelina Paprocka (37:04), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:27). Wszyscy uczestnicy otrzymali pierwsze z zestawu czterech medali nawiązujących do nazw biegów oraz ich genezy. Na odznaczeniu Biegu Urodzinowego widnieją ulice w centrum Gdyni, kojarzące się z miastem i jego powstaniem.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

– Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom, którzy tak aktywnie uczestniczyli w sportowych obchodach 91. urodzin naszego miasta. Dziękuję także za udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Marleny”. Już dziś zapraszam na kolejne wydarzenie z cyklu PKO Grand Prix Gdyni, czyli majowy Bieg Europejski – powiedział Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdyni, który wręczał zwycięzcom nagrody.

Uczestnicy zawodów odbywających się przez dwa dni w ramach Biegu Urodzinowego mogli dołączyć do akcji charytatywnej dla Marleny. 27-letnia kobieta choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, powodującą stopniowy zanik mięśni. Zbiera środki na leczenie komórkami macierzystymi. Zaangażowanie 370 zawodników, którzy wystartowali z kartką „biegnę dla Marleny”, zostało przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na leczenie Marleny.

Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. odbyło się 226 akcji „biegnę dla…”, w których wzięło udział 83,8 tys. osób. Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 237 beneficjentów kwotą ponad 3,23 mln zł.

PKO Grand Prix Gdyni to cykl czterech biegów rozgrywanych pod patronatem PKO Banku Polskiego. Kolejne zawody pod hasłem „Nie przestawaj biec” to Bieg Europejski 6-7 maja, Nocny Bieg Świętojański 9 czerwca i Bieg Niepodległości 11 listopada. Rejestracji można dokonać na stronie na stronie: http://gpx.gdyniasport.pl/.

 

mat.prasowe
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ocobiega?
ocobiega? 20.02.2017, 10:41
Super! Biegłyśmy z koleżanką pierwszy raz... i na pewno nie ostatni. Świetna atmosfera. Szykujemy się na Bieg Europejski w maju ;) ;)

Pozostałe