×

Wypadek z udziałem cysterny pod Chojnicami - dwie osoby ranne

  • 13.02.2017, 14:18 (aktualizacja 13.02.2017 14:29)
  • KWP Gdańsk
Wypadek z udziałem cysterny pod Chojnicami - dwie osoby ranne
Chojniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę pomiędzy Chojnicami, a Bytowem na wysokości miejscowości Wolność. Kierowca osobowego volvo najprawdopodobniej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym z cysterną. Kierowca cysterny chcąc uniknąć zderzenia z osobówką zaczął gwałtownie hamować, zjechał na lewą stronę jezdni w wyniku czego ciężarówka obróciła się wokół własnej osi uderzając w volvo co zakończyło się wywróceniem obu pojazdów na poboczach drogi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W sobotę około godziny 14.00 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 212 na wysokości miejscowości Wolność, gdzie Cysterna przeznaczona do przewozu gazu w wyniku zderzenia z pojazdem osobowym marki Volvo przewróciła się na bok i są osoby poszkodowane. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec Lęborka kierujący osobowym volvo najprawdopodobniej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym z cysterną. 44-letni kierowca cysterny, chcąc uniknąć zderzenia z osobówką zaczął gwałtownie hamować, zjechał na lewą stronę jezdni w wyniku czego ciężarówka obróciła się wokół własnej osi uderzając w volvo, co zakończyło się wywróceniem obu pojazdów na poboczach drogi. Obaj kierujący z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyźni byli trzeźwi.

Policyjny technik wykonał oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Ruch na drodze przez kilka godzin był utrudniony. Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo podróżujących na tej trasie, kierując ruchem do chwili zakończenia działań. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżujmy zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe