×

Szpital w tarapatach? Płatności do ZUS opóźnione. Radni chcą wyjaśnień

  • 15.02.2017, 09:30
  • (KU)
Szpital w tarapatach? Płatności do ZUS opóźnione. Radni chcą wyjaśnień
Sesja Rady Powiatu poświęcona budowie drogi na terenie gm. Pelplin, zmieniła się w ostrą wymianę zdań na temat kondycji tczewskiego szpitala. Radni chcieli wiedzieć skąd nagłe odwołanie prezes Marzeny Mrozek oraz dlaczego zmiany w zarządzie przeprowadzono bez ich powiadomienia.
Starosta wyjaśnił w czym objawiają się obecne kłopoty finansowe lecznicy - jak poinformował - zostały opóźnione bieżące płatności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

O dyskusję podczas wtorkowej (14.02) sesji zaapelował radny Adam Kucharek. Miał pretensje do władz powiatu, że te nie pojawiły się na zorganizowanym przez niego spotkaniu z mieszkańcami, na którym dyskutowano o szpitalu.

„O zmianach dowiedzieliśmy się z mediów”
- Dlaczego dzień po sesji Rady Powiatu odwołuje się prezes, a my - radni nic o tym nie wiemy. Dlaczego o takich sprawach musimy dowiadywać się z mediów - pytał członek PO. - Skoro prezes odwołano z powodu trudnej sytuacji finansowej pytam, gdzie była Rada Nadzorcza, która jest od kontroli finansów. (…)

- Szpital jest po rozbudowie i spełnia wszystkie standardy, aby znaleźć się w tzw. sieci szpitali (wynikającej z reformy ministerstwa zdrowia - dop. red.). Dlaczego nie odwołaliśmy prezes Mrozek w marcu, gdy kończy się jej kadencja? Ponieważ 1 lipca szpital ma znaleźć się w sieci, a trochę wcześniej będzie nowe rozdanie kontraktów. Czy mielibyśmy szukać prezesa w momencie, gdy trzeba będzie walczyć o kontrakt - pytał starosta Tadeusz Dzwonkowski. - Prosiłbym, aby spojrzeć na to z szerszej perspektywy, a nie szukać spiskowego działania. Chyba, że już państwo zaczęliście kampanię wyborczą. (...)

 
 

(KU)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakty nie Mity
Fakty nie Mity 21.02.2017, 15:50
Czy ten szpital znajdzie się w sieci szpitali ?? Minister Morawiecki zapewnia że w sieci szpitali znajdą się wyłącznie publiczne szpitale, a ten takowy nie jest za aprobatą radnych PiS i PO !!!!
Fakty nie Mity
Fakty nie Mity 16.02.2017, 07:06
Do Ipr ! Bajki można opowiadać zaslepionym i gluchym , pacjenci tego szpitala wiedzą jakie postępy zrobiono za czasów Starosty : brak kardiologii, pacjent odwozony do przychodni Rogowscy, na obsługę otolaryngoliczna - czyżby brak specjalisty w szpitalu ( a kwalifikowal się do specjalstycznego szpitala!) Pyt.dlaczego nie skierowano, a tylko do przychodni Rogowscy !!! A co do mostu to jeszcze dluga droga, a miało być tak gładko - ale to normalne dla tej opcji
lpr
lpr 15.02.2017, 18:16
Totalna opozycja jak zwykle dmie w gwizdek. Fakt nr 1: Starosta Dzwonkowski doprowadził do zrealizowania I etapu odbudowy historycznego mostu. Przeprowadził starannie montaż finansowy z udziałem dotacji z ministerstwa na etap II i III mostu dzięki czemu stanie się perełką turystyczną na mapie Polski, która napędzi turystów do Tczewa i powiatu. Fakt 2: Starosta Dzwonkowski doprowadził do rozbudowy i poprawy warunków szpitala powiatowego, którego już nie muszą się wstydzić mieszkańcy. A to kosztuje i nie obyło się bez udziału środków własnych powiatowej spółki, jaką jest szpital. A teraz następuje doregulowanie efektywności spółki szpitalnej, aby i ona była perełką w służbie zdrowia. I robi to starosta naprawdę subtelnie i z kulturą. Jako podatnik przyglądam się temu z uwaga i nie widzę nic zdrożnego w tym, że właściciel wymienia swoje kadry zarządcze, aby polepszyć efektywność wszystkich działań. To wszystko boli totalno-histeryczną opozycję, która przez ostatnie lata głównie zajmowała się ośmiorniczkami i wyprzedażą narodowych sreber, a dominowała głęboka myśl klasyka z PO przyłapanego na ośmiorniczkach, że: Polska to h..., d... i kamieni kupa.
Prawda czasu
Prawda czasu 15.02.2017, 17:10
Szpital kłopot ,rekonstrukcja mostu na Wiśle - watpliwa ! A tu trzeba spłacić zobowiazania !! Starosto Dzwonkowski ,nie mając wiedzy iść z motyką na księżyc ?!
Fakty nie Mity
Fakty nie Mity 15.02.2017, 12:17
Starosta, przewodniczaca rady powiatu, rada nadzorcza, oraz cały zarzad szpitala powinien poddać się do dymisji lub być odwołani !! Tak jest w państwach demokratycznych ! Pewne że gdyby powiatem zarządzał przedstawiciel inne opcji byłby nalot kontroli ! A czy ten szpital spełnia standard i czy znajdzie się w sieci - duża wątpliwość ??? Ponadto trzeba spłacić zobowiązania !!!

Pozostałe