Słupszczanka zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematyczno - plastycznym

  • 16.02.2017, 08:46 (aktualizacja 16.02.2017 08:55)
  • Daniel Stawski LP im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Słupszczanka zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematyczno - plastycznym Sara Wencel / fot. nadesłane do redakcji
Sara Wencel, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zajęła I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”. Licealistka sięgnęła po najwyższy laur w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Z kolei zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka -Lubię to!”.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Uczennica ze Słupska bardzo cieszy się z sukcesu. – To dla mnie spore zaskoczenie, a zarazem  ogromne wyróżnienie. Sukces cieszy mnie bardzo i dodaje skrzydeł. Jestem po prostu szczęśliwa. Nagroda w tak ważnym konkursie z pewnością stanowi dla mnie motywację do dalszego działania i rozwoju artystycznego – mówi Sara Wencel, uczennica z słupskiego plastyka. Licealistkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska, nauczyciel matematyki w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego „Matematyka -Lubię to!” było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs odbywał się przy wsparciu merytorycznym Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Patroni honorowi konkursu: Dolnośląski Kurator Oświaty, Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Praca konkursowa Sary Wencel

Daniel Stawski LP im. St. I. Witkiewicza w Słupsku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe