Nauczycielka ze Słupska honorowym Ambasadorem Matematyki w obiektywie

  • 17.02.2017, 11:15
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Nauczycielka ze Słupska honorowym Ambasadorem Matematyki w obiektywie nad. do redakcji
Monika Skwarek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie. Nauczycielka ze Słupska znalazła się w gronie 20 osób, które wyłoniono z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.

Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym, w szczególności uczniom, w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

 W ramach nagrody Monika Skwarek otrzymała bezpłatny wstęp przez cały rok  do wszystkich gmachów muzeów w Szczecinie oraz zaproszenie na międzynarodową konferencję nauczycieli matematyki w Pobierowie.

Tytuł  honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin,  JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego,  Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz  Prezes Fundacji XX. Czartoryskich.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie" organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński łączy świat kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką. 

Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe