79-latek zmarł na ulicy bez pomocy? Jest wyjaśnienie pogotowia.

  • 8.03.2017, 10:00
  • (JAC)
79-latek zmarł na ulicy bez pomocy? Jest wyjaśnienie pogotowia.
27 lutego ok. godz. 22 na ul. Wojska Polskiego w Tczewie zasłabł 79-letni mężczyzna. Mimo reanimacji nastąpił zgon. Wg relacji jednego ze świadków zdarzenia, godzinę czekano na przyjazd karetki. Dyspozytor medyczny pogotowia ratunkowego w Tczewie zadecydował o skierowaniu w miejsce zdarzenia patrolu policji. Dlaczego?

Usłyszał od zgłaszającego fakt upojenia alkoholowego leżącego mężczyzny, „jednocześnie negując uraz lub inne dolegliwości”. To wywołało różne komentarze na forach internetowych na działalność służb ratownictwa medycznego. Przy różnych zdarzeniach, bezpośredni świadkowie, zgłaszający interwencje rzadko są w stanie precyzyjnie ocenić stan poszkodowanego, nie mówiąc o udzieleniu natychmiastowej pomocy, bo nie są fachowcami w tej dziedzinie, nie mają przeszkolenia. Dlatego dzwonią na numer 112 lub inny alarmowy. Do wyjaśnienia jest sprawa, dlaczego mężczyzna czekał godzinę na ratunek.

- Przejeżdżający patrol policji został zatrzymany przez dwie osoby, które zaopiekowały się mężczyzną, który zasłabł – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy powiatowej Policji w Tczewie. - Funkcjonariusze wezwali karetkę i sami podjęli reanimację 79-latka. Potem ratownicy medyczni przez 20 minut reanimowali mężczyznę. Niestety, ten zmarł. Wg wstępnych ustaleń zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku nie udzielono nam informacji, poza stwierdzeniem faktu przekierowania zgłoszenia do pogotowia ratownictwa medycznego. Zwróciliśmy się więc bezpośrednio do firmy Falck. (...)

(JAC)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tester
Tester 8.03.2017, 16:15
Żenujaca argumentacja !! Należy zadac pytanie czy policjanci udzielajacy pomocy posiadali odpowiednie certyfikaty z udzielania pierwszej pomocy !?

Pozostałe