Włamał się do mieszkania, policjanci znaleźli go w pobliżu w krzakach

  • 7.04.2017, 08:55 (aktualizacja 09.04.2017 22:34)
  • kwidzyn.pl
Włamał się do mieszkania, policjanci znaleźli go w pobliżu w krzakach
KWIDZYN Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie do jednego z mieszkań przy ul. Miłosnej. Mężczyzna ukradł z mieszkania pieniądze oraz dekoracyjne bibeloty. Policjanci nakryli go już kilkanaście minut później, ukrywającego się w krzakach znajdujących się w pobliżu ogródków działkowych. Jak się okazało miał ponad 2 promile.

O kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na ul. Miłosnej w Kwidzynie, policjanci zostali powiadomieni w miniony wtorek (4 kwietnia), około godziny 18. Pokrzywdzony zgłosił, że podczas jego pobytu w pracy, z mieszkania skradzione zostały pieniądze w kwocie 1800 złotych oraz dekoracyjne miniaturowe kubeczki warte 50 złotych.

-Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że sprawca dostał się do mieszkania wybijając szybę w drzwiach wejściowych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.
W tym czasie policyjny patrol natychmiast zaczął przeszukiwać pobliską okolicę. W trakcie kontroli ogródków działkowych na ul. Strumykowej, mundurowi zauważyli ukrywającego się w zaroślach mężczyznę. Jak się okazało, miał on przy sobie torbę z rzeczami pochodzącymi z miejsca kradzieży
– wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Podejrzany o kradzież z włamaniem 31-latek został zatrzymany. Mężczyzna nie posiadał już przy sobie skradzionej gotówki. Do właściciela wróciły natomiast dekoracyjne bibeloty.

-Sprawca w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 31-latek odpowiedzialny jest również za włamanie do jednego z domów w budowie znajdującego się w tej samej okolicy oraz kradzież metalowych elementów – dodaje B. Schab.

Zatrzymany kwidzynianin usłyszał wczoraj (środa, 5 kwietnia) zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się także do popełnienia tych czynów. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

kwidzyn.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe