×

Nieletni umówili się na wymianę elektronicznych papierosów. Uderzyli pałką teleskopową jej właściciela i uciekli.

  • 18.04.2017, 13:58
  • KMP Gdańsk
Nieletni umówili się na wymianę elektronicznych papierosów. Uderzyli pałką teleskopową jej właściciela i uciekli. KMP Gdańsk
Policjanci z Nowego Portu zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 15 lat. Sprawcy umówili się na wymianę elektronicznych papierosów z 14-latkiem. Do wymiany nie doszło, a 15-latkowie chcąc utrzymać się w posiadaniu zabranej rzeczy, uderzyli pałką teleskopową jej właściciela i uciekli. Za popełniony czyn usłyszeli zarzuty. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony czwartek do policjantów patrolujących rejon Nowego Portu podszedł 14-latek informując, że przed chwilą został zaatakowany przez dwóch chłopców. Sprawcy zabrali mu elektronicznego papierosa o wartości 300 zł i chcąc utrzymać się w jego posiadaniu uderzyli poszkodowanego w nogę, po czym uciekli. Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania młodych sprawców. W wyniku przeszukania pobliskiego rejonu policjanci zauważyli dwóch 15-latków odpowiadających rysopisom i ich zatrzymali. Przy nieletnich funkcjonariusze znaleźli również i zabezpieczyli skradzionego e-papierosa oraz pałkę teleskopową.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że jeden z 15-latków wcześniej umówił się na wymianę papierosów elektronicznych z 14-latkiem, do której w ogóle nie miało dojść. Jeszcze przed spotkaniem nieletni namawiał swojego rówieśnika, by pod pozorem wymiany zabrać 14-latkowi jego rzecz.

Na podstawie zebranych dowodów dwóch 15-letnich sprawców usłyszało zarzuty kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut podżegania do przestępstwa. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe