Kawa – napój dla ludzi z pasją i pomysł na biznes

  • 20.04.2017, 11:30 (aktualizacja 20.04.2017 11:35)
  • artykuł sponsorowany
Kawa – napój dla ludzi z pasją i pomysł na biznes
Według wszelkich rankingów kawa jest jednym z najczęściej pitych napojów na świecie. Mieszkańcy Ziemi wypijają bowiem czterysta miliardów filiżanek aromatycznego naparu rocznie. Nic więc dziwnego, że nowe kawiarnie wyrastają jak grzyby po deszczu, jednak tradycyjne lokale oferujące nawet najlepszą kawę odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują miejsca, w których przy kawie odbywają się szkolenia, warsztaty, a nierzadko także spotkania artystyczne. Mały biznes z kawą w tle to bowiem świetny pomysł dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą podzielić się swoją pasją z innymi.

W domu, w kawiarni i na ulicy

Kawę pijemy wszędzie: w domu, w kawiarni, a ostatnio coraz częściej na ulicy, spiesząc się do pracy. Poranny pobudzający napój, przygotowywany dotychczas najczęściej w domu, przed wyruszeniem w drogę, jest coraz częściej pity w papierowym kubku na ulicy. Niemałą popularnością w dużych miastach cieszą się bowiem budki oferujące różne rodzaje kawy. Ich zaletą jest stosunkowo niewysoka cena oraz to, że ulubiony napój dobrej jakości możemy kupić szybko i zabrać go ze sobą, np. do pociągu. Uliczna kawa, jak się okazuje, to świetny pomysł na mały biznes. Nie wymaga wynajęcia lokalu (funkcję lokum pełni samochód, a czasami także budka na kółkach), przez co firma jest mobilna i może funkcjonować wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Ponadto wyposażenie punktu kawowego nie jest skomplikowane. Pierwsze skrzypce gra oczywiście ekspres, dzięki któremu w sprzedaży znajdują się różne rodzaje kawy.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Warsztaty przy kawie – podwójna inspiracja

W dużych miastach nowe kawiarnie wyrastają jak grzyby po deszczu. Każda z nich proponuje różne rodzaje kawy, jednak często to wciąż za mało, by pokonać konkurencję. Przedsiębiorcy starają się więc zainteresować swoim lokalem jak najwięcej osób, organizując, m.in. warsztaty i eventy, w czasie których niemałą rolę odgrywa właśnie kawa. Spotkania przy filiżance aromatycznego napoju są bowiem wyjątkowo inspirujące i sprawiają, że atmosfera zajęć staje się bardziej przyjazna i rodzinna. Wiedzą o tym również trenerzy prowadzący, np. szkolenia biznesowe. Przerwa kawowa podczas nich odgrywa kluczową rolę spajającą grupę i zachęcającą uczestników do poznania się i wymieniania się opiniami. Spotkania przy kawie to również częsta forma warsztatów rękodzielniczych. Artyści prowadzący zajęcia o tematyce handmade chętnie inwestują w ekspres, który pozwala im zadbać o niepowtarzalną atmosferę lekcji.

Kawa do ekspresu ciśnieniowego – postawa wyposażenia każdej firmy

Z roku na rok coraz częściej centralnym punktem życia towarzyskiego każdej firmy staje się kuchnia, w której główną rolę gra ekspres do kawy. Przerwa w pracy przy filiżance aromatycznego napoju sprawia, że pracownicy mają szansę na relaks i odpoczynek w miłej atmosferze. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, dlatego chętnie inwestują w ekspres, a kawa do ekspresu ciśnieniowego zamknięta, np. w kapsułkach pozwala na szybkie i proste przygotowanie różnych rodzajów ulubionego napoju. Dzięki takiemu wyposażeniu kuchni pracownicy czują, że ich przełożony dba o nich i chce zapewnić im jak najlepsze warunki pracy.

Kawa do ekspresu ciśnieniowego – dla każdego coś dobrego

Ekspres będący podstawą wyposażenia już nie tylko kawiarni, ale także biur i instytucji kultury, coraz częściej gości w naszych domach. Choć ceny urządzeń wciąż nie są małe, z roku na rok stają się bardziej przystępne, przez co kawomaty są wyposażeniem niejednej kuchni. Zaletą ekspresów automatycznych jest to, że kupowana w kapsułkach kawa do ekspresu (rodzaje kawy: https://www.dolce-gusto.pl/flavours) pozwala na przygotowanie wielu rodzajów kawy. Dzięki urządzeniu bez problemu można przygotować w domu cappuccino z puszystą pianką, pobudzające espresso, delikatne i mleczne latte oraz wiele innych typów ulubionego napoju. Kawa do ekspresu ciśnieniowego jest dostępna w przystępnych cenach, a jej zapas przyda się w każdym domu, w którym mieszkają miłośnicy aromatycznego napoju.

Kawa do ekspresu to obowiązkowe wyposażenie kawiarni, biur, instytucji oraz naszych domów. Dzięki niej poranne wstawanie staje się przyjemniejsze, a załatwianie trudnych spraw znacznie łatwiejsze. Wszak spotkania przy filiżance kawy przełamują lody i budują przyjacielską atmosferę. Ponadto kawa do ekspresu ciśnieniowego sprawia, że różne rodzaje kawy są w zasięgu ręki i nie wymagają zatrudnienia baristy – rolę kawowego mistrza odgrywa bowiem ekspres oraz kapsułki, co z pewnością nie nadweręży budżetu małego lub początkującego biznesu.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Podziel się:
 

Pozostałe