20-letni kierujący Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Forda Transit

  • 18.04.2017, 15:32
  • KWP Gdańsk
20-letni kierujący Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy Forda Transit KWP Gdańsk
Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w miniona niedzielę na ulicy Gdańskiej w Chojnicach. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 20-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Ford Transit, jadącemu w kierunku Człuchowa. Dwaj pasażerowie z forda z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

W minioną niedzielę około godziny 23:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Gdańskiej w Chojnicach. Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo- śledczego. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Mundurowi sprawdzili też stan trzeźwości kierowców. Kierowcy z obu pojazdów byli trzeźwi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący golfem 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, wjechał prosto z ulicy Świętopełka na skrzyżowanie, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Ford Transit, 27-letniemu mieszkańcowi tego samego powiatu, który jechał w kierunku Człuchowa, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów, co spowodowało że bus od siły uderzenia przewrócił się na bok. Transitem podróżowało osiem osób. Dwaj pasażerowie z tego pojazdu z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy golfa oraz dowody rejestracyjne od pojazdów. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe