Czy Gdynia będzie w dziesiątce European Cycling Challenge?

  • 19.04.2017, 08:00 (aktualizacja 19.04.2017 08:37)
  • UM Gdynia
Czy Gdynia będzie w dziesiątce European Cycling Challenge? Zespół Prasowy UM Gdyni
GDYNIA 45 miast w Europie i jeden miesiąc rywalizacji – tak zapowiada się European Cycling Challenge 2017. W Gdyni, która po raz czwarty bierze udział w wydarzeniu, rozpoczyna się właśnie kampania zachęcająca do kręcenia kilometrów dla naszej drużyny.

W tym roku Gdynia rywalizować będzie z takimi polskimi miastami, jak: Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Wrocław, Kraków i Łódź oraz z zagranicy m.in.: z Dublinem, Barceloną, Izmirem. W zeszłym roku udało nam się zająć 11. pozycję. Miejmy nadzieję, że w tym roku dojdziemy do pierwszej dziesiątki i zajmiemy w niej jak najwyższe miejsce. – mówi Rafał Polakowski z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Aby wziąć udział w konkursie i kręcić kilometry dla naszego miasta, należy wejść na stronę www.cyclingchallenge.eu/pl i zarejestrować się, wybierając gdyńską drużynę. Jeżdżąc w maju na rowerze, rejestruje się swoje przejazdy, korzystając z darmowej aplikacji „Naviki”, wprowadzając przejazdy ręcznie na stronie internetowej albo importując trasy z innych aplikacji lub urządzeń GPS.

W konkursie istotne są wszystkie przejazdy rowerem, nie tylko te „do” lub „z” pracy. To, co też ważne, to fakt, że do gdyńskiej drużyny mogą przystąpić nie tylko nasi mieszkańcy, ale też mieszkańcy gmin ościennych, którzy poruszają się po Gdyni. – dodaje Rafał Polakowski.

Do udziału w zabawie i wspierania naszego zespołu oprócz satysfakcji zachęcać mają specjalnie przygotowane niespodzianki i nagrody. Podczas rywalizacji przy głównych gdyńskich trasach rowerowych rozdawane będą smaczne i zdrowe poczęstunki dla członków miejskiego zespołu, zaś po zakończeniu konkursu wśród aktywnych uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

European Cycling Challenge
1-31 maja

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe