Tczewski szpital pożycza 1 mln zł. Brakuje środków w kasie lecznicy

  • 19.04.2017, 08:13 (aktualizacja 19.04.2017 08:36)
  • (KU) / tczewska.pl
Tczewski szpital pożycza 1 mln zł. Brakuje środków w kasie lecznicy (KU) / tczewska.pl
TCZEW Starostwo powiatowe udzieli gwarancji pod kredyt w wysokości 1 mln zł na bieżące funkcjonowanie szpitala. Jeżeli lecznica nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, dług przejdzie na konto powiatu. Atmosfery wokół placówki nie polepszają dochodzące do pacjentów informacje o odchodzeniu niektórych lekarzy. - Sytuacja nie jest dobra, ale dzięki Bogu nie jest tragiczna – mówi w wywiadzie dla Gazety Tczewskiej Tadeusz Dzwonkowski, starosta powiatu tczewskiego.

- Samorządowcy typują pana jako murowanego kandydata w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Tczewa. Bierze pan pod uwagę taki scenariusz?

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Mogę dziś powiedzieć, że nie podjąłem decyzji, że na pewno nie wystartuję w wyborach na prezydenta Tczewa. Nie wykluczam takiej opcji, co nie oznacza, że jest to moje jedyne marzenie i nie myślę o niczym innym. Zaznaczam, że to nie zależy wyłącznie ode mnie. Gdybym miał wystartować, powinienem mieć poparcie szerokiej grupy mieszkańców.

- Pytanie co PiS-owi będzie się opłacać? Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, prawa strona może wystawić w wyborach nawet 4-5 kandydatów. Może być trudno o wystarczającą liczbę głosów.

- W tej chwili prawa strona jest bardzo szeroka. Lewej strony w Tczewie praktycznie nie ma, możemy przeciwstawić ewentualnie centrum czy stowarzyszenia, które nie mają charakteru partyjnego. Może okazać się, że wszystko rozegra się właśnie po prawej stronie sceny politycznej.

- Na razie ma pan na głowie inne zmartwienia. Czy to prawda, że szpital planuje zaciągnięcie kredytu na pokrycie bieżących zobowiązań?

- Nie chodzi o zaciągnięcie kredytu. Prezes szpitala zwrócił się do zarządu powiatu z prośbą o udzielenie gwarancji na rozszerzenie linii kredytowej. Szpital ma otwartą linię kredytową, która została wykorzystana. Gwarancja miałaby wyglądać w ten sposób, że powiat wpłaciłby na lokatę swoje środki w wysokości 1 mln zł, pod rozszerzenie linii kredytowej dla szpitala w tej samej wielkości. Formalnie decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Wystąpiliśmy do Regionalnej Izby Obrachunkowej z pytaniem czy tego typu działanie jest dopuszczalne. Zamrożenie naszych środków na koncie banku będzie swego rodzaju gwarancją. (...)

(KU) / tczewska.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zielona Wyspa
Zielona Wyspa 19.04.2017, 22:50
Dzwonkowski w walce o fotel prezydenta miasta nie ma szans ,jego hipokryzji już nam starcza !!!
Fakty nie Mity
Fakty nie Mity 19.04.2017, 14:54
Dziwne decyzje starosty , odwołanie z funkcji prezesa Marzeny Mrozek i powierzenie jej innej funkcji w szpitalach tczewskich na dotychczasowym wynagrodzeniu - nagroda czy kara ( za nie odprowadzanie składek do ZUS ) powierzenie funkcji v - ce prezesa Żyndzie i jego odejscie ( bez uzasadnienia opini publicznej !! ) Nowy prezes i jakie perpektywy dla pacjentów ???
Prawda Czasu
Prawda Czasu 19.04.2017, 10:39
Czy Starosta ma odwagę poddać się do dymisji ?! Za sytuację w szpitalu i ze szpitalem jest odpowiedzialny , choć w swych wypowiedziach stwierdza że zarząd powiatu ! Niech odpowie społeczeństwu czy szpitale tczewskie SA znajdą się w sieci szpitali ?! Gdyż szef jego partii wypowiedział się że będą tam publiczne szpitale, a tczewski takowym nie jest !!!!

Pozostałe