Najpierw groził, potem oblał farbą - finał kłótni w jednym z sopockich bloków

  • 19.04.2017, 14:52
  • KWP Gdańsk
Najpierw groził, potem oblał farbą - finał kłótni w jednym z sopockich bloków KWP Gdańsk
Za uszkodzenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych już wkrótce przed sądem odpowie 23-letni mieszkaniec Sopotu, który został zatrzymany przez policjantów po tym jak oblał farbą olejną ściany klatki schodowej oraz swoją koleżankę grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Za uszkodzenie mienia może grozić mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb do lat 2. Na początku tygodnia prokurator zastosował wobec mieszkańca Sopotu dozór.

13 kwietnia tego roku policjanci od przedstawiciela jednej z sopockich spółdzielni mieszkaniowych przyjęli zawiadomienie, o uszkodzenia klatki schodowej. Nieznany wówczas sprawca oblał ściany i podłogę klatki schodowej czarną farbą olejną. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na blisko 2 tysiące złotych. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą po zabezpieczeniu śladów oraz zebraniu materiału dowodowego szybko ustalili okoliczności w jakich doszło do tego przestępstwa. Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że 8 kwietnia tego roku, do mieszkanki Sopotu przyszedł jej znajomy, z którym była w konflikcie. Mężczyzna poprosił kobietę aby wyszła na klatkę schodową, wtedy wywiązała się pomiędzy nimi kłótnia podczas której 23-latek groził kobiecie pozbawieniem życia, a następnie wylał na nią z wiadra, farbę olejną, niszcząc rzeczy pokrzywdzonej oraz ściany i podłogę klatki schodowej. Mężczyzna po dokonaniu przestępstwa uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta z obawy przed sprawcą nie zgłaszała tego zdarzenia policjantom.

Kiedy policjanci ustalili wszystkie okoliczności tej sprawy oraz tożsamość sprawcy tego przestępstwa rozpoczęli poszukiwania 23-letniego sopocianina. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia na jednym z sopockich osiedli. 23-latek został zatrzymany w policyjnej celi. W miniony weekend usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór. Za uszkodzenie mienia może grozić mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb do lat 2.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe