Na Zaspie powstanie pierwszy poziomy mural

  • 20.04.2017, 08:26 (aktualizacja 20.04.2017 08:49)
  • IKM Gdańsk
Na Zaspie powstanie pierwszy poziomy mural Projekt-ZASPA-Wizualizacja_ul.Hynka
GDAŃSK W ramach Projektu Zaspa prowadzonego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto i spółkę City Pro, inwestora Galerii Wnętrz City Meble, ożyje część skweru przy ulicy Hynka na Zaspie. 22 kwietnia od godz. 12.00 organizatorzy zapraszają do montowania ławek miejskich i sadzenia roślin oraz wspólnego dokończenia pierwszego na Zaspie muralu poziomego, który powstanie we współpracy z Gdańską Szkołą Muralu i Instytutem Kultury Miejskiej.

Prace nad powstawaniem poziomej realizacji adepci Gdańskiej Szkoły Muralu rozpoczną już w czwartek. Za projekt odpowiadają Natalia Szenborn i Sabina Nowak. Łącznie w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie znajduje się 9 (spośród 59) wielkoformatowych prac artystów związanych z Gdańską Szkoła Muralu.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

22 kwietnia to także okazja do zwiedzania kolekcji na Zaspie szlakiem artystów z Argentyny. Spacer „Buenos Zaspa” odbywa się w ramach Dnia Wolnej Sztuki. Start o godz. 12.00 pod klubem Plama GAK, przy ul. Pilotów 11.

www.facebook.com/events/116842135531503/.


Ideą Projektu Zaspa jest przekształcenie obszaru pomiędzy stacją kolei miejskiej, a tzw. „pasem startowym” na gdańskiej Zaspie. Społeczny potencjał tego miejsca od lat pozostaje niewykorzystany a w powszechnej opinii jest to teren zaniedbany,
niepełniący żadnych funkcji. Zadaniem, jakie postawiły sobie Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto oraz spółka City Pro - inwestor powstającej Galerii Wnętrz City Meble, jest zainicjowanie procesu rewitalizacji tego fragmentu miasta oraz wykorzystanie jego potencjału. Projekt Zaspa zakłada uporządkowanie terenu i
wprowadzenie nowej zieleni w postaci traw, krzewów oraz niewielkich drzew w donicach na całym terenie objętym projektem oraz zagospodarowanie części skweru przy ul. Hynka zgodnie z jednym z wybranych przez mieszkańców kierunków zmian: SPORT, ZABAWA, SZTUKA. W internetowym głosowaniu największe poparcie uzyskała SZTUKA.

Więcej o projekcie: www.projektzaspa.pl/.

Pomysłodawcy Projektu Zaspa: Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, City Meble

Partnerzy Projektu Zaspa: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, Budimex Nieruchomości, Instytut Kultury Miejskiej, Gdańska Szkoła Muralu, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec.

IKM Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe