Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

  • 20.04.2017, 08:50 (aktualizacja 20.04.2017 08:52)
  • UM Gdynia
Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze Zespół prasowy UM Gdynia
GDYNIA 24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.

W Gdyni uczniowie mogą skorzystać z oferty edukacyjnej 22 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znajduje się 14 liceów oraz 8 zespołów szkół zawodowych. Aby dokonać najtrafniejszego wyboru przyszłej szkoły, warto wybrać się na doroczną giełdę szkół.

 
Podczas giełdy uczniowie będą mieli okazję bezpośrednio poznać swoich przyszłych nauczycieli i wychowawców oraz starszych kolegów. Będzie to dla nich szansa, by porozmawiać o ofercie szkoły, a także atmosferze, jaka w niej panuje. Oprócz tego gimnazjaliści będą mogli wysłuchać prezentacji Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i skonsultować się z doradcami zawodowymi. Za sprawą Fundacji 4A zobaczą jak wgląda na żywo drukowanie w 3D, czekają też na nich pokazy eksperymentów fizycznych w wykonaniu edukatorów z Centrum Nauki EXPERYMENT.

 
Kolejnym narzędziem, które służy wsparciem przy wyborze ścieżki edukacyjnej, jest internetowy portal www.gimnazjanastart.pl. Jest on skierowany głównie do uczniów, ale wiele cennych informacji wyniosą z niego także rodzice i nauczyciele. Wszyscy oni znajdą na nowej platformie istotne informacje, które pomogą w doborze szkoły. W zakładce Wycieczka szkolna młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z ofertą każdej z gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zakładka Rada rodziców ma za zadanie pomóc rodzicom w doborze ścieżki szkolnej wedle zainteresowań i predyspozycji ich dzieci. Natomiast w zakładce Pokój nauczycielski nauczyciele otrzymają wiele przydatnych informacji pozwalających rozwinąć im warsztat pracy.

 
Giełda szkół – Gimnazja na start – odbędzie się 24 kwietnia w Gdynia Arenie, w godz. 9.00-15.00. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie www.gimnazjanastart.pl.

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe