Czy na niedawno wyremontowanej ul. Podgórnej znów zerwą nawierzchnię?

  • 20.04.2017, 08:52
  • (MD) / tczewska.pl
Czy na niedawno wyremontowanej ul. Podgórnej znów zerwą nawierzchnię? (KU) / tczewska.pl
TCZEW Mimo stosownie niedawnego remontu nawierzchni i oświetlenia, ul. Podgórna wciąż nie zachęca do spacerów. Czy po ostatnim konkursie czeka ją ponowna gruntowna przebudowa?

Przypominamy: 24 stycznia br. ogłoszono konkurs na opracowanie „Koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania terenu ul. Krętej i wschodniego odcinka ul. Podgórnej w Tczewie”. Wpłynęły cztery prace spełniające wymogi regulaminowe.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

Jeden z naszych Czytelników zaciekawiony wizualizacjami zastanawia się czy w koncepcji uwzględniono również ponowne przebudowanie nawierzchni, która była remontowana parę lat temu i ma się całkiem nieźle. – Jeżeli zerwą bruk i rozbiorą chodniki, to będzie marnotrawienie środków. Po co robić to samo kilka razy – pyta mieszkaniec.

- Na razie dysponujemy jedynie koncepcją urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania fragmentu ul. Podgórnej, co jest efektem konkursu - odpowiada Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Przebudowa fragmentu ul. Podgórnej to jedno z zadań ujętych w projekcie rewitalizacji, zaplanowane na 2019 r. Na tym etapie nie określiliśmy jeszcze zakresu prac ani kosztów wynikających z koncepcji. Nawierzchnia tej ulicy jest nowa i w dobrym stanie, dlatego zapewne nie będzie wymagała wymiany.

Gdy wizualizacje zostaną zrealizowane, wyremontowane uliczki z pewnością trafią na pocztówki. Pytanie czy po odnowie „stali bywalcy” okolicznych zaułków nie odstraszą spacerowiczów i w krótkim czasie nie przywrócą miejsca do stanu przed remontem?

(MD) / tczewska.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe