×

Godzina dla sztuki

  • 21.04.2017, 07:20 (aktualizacja 20.04.2017 23:01)
  • UM Gdynia
Godzina dla sztuki Zespół Prasowy UM Gdynia
GDYNIA Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

Dzień Wolnej Sztuki ma pokazać, że podczas wizyty w muzeum czy galerii sztuki lepiej postawić na jakość przeżywanych emocji, a nie ilość obejrzanych eksponatów. Ma uświadamiać, że sztukę można oglądać z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą można samodzielnie odkryć.

Poznawanie tajemnic na ekspozycjach w Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni rozpocznie się o godz. 12.00. MEG przygotowało pięć specjalnie wybranych obiektów, które przybliżą tematykę wystawy czasowej Augustus F. Sherman. Atlas imigranta. Cztery fotografie i publikacja Komisji Imigracyjnej z 1891 roku pokazywana na ekranie dotykowym staną się elementem wyjściowym do rozmów, do których zachęcać będą wolontariusze.

Muzeum Miasta Gdyni również przybliżać będzie swoim gościom ideę Wolnej Sztuki. I tak samo, na potrzeby akcji, wyselekcjonowanych zostanie tam pięć dzieł będących obiektami prezentowanymi na wystawie Gdynia - dzieło otwarte. Do podjęcia refleksji i samodzielnego interpretowania dzieł namawiać będą wolontariusze, którzy pokażą, że sztuka może być doskonałym źródłem inspiracji.

Więcej informacji o Dniu Wolnej Sztuki znajduje się na stronie internetowej: www.dzienwolnejsztuki.pl

Muzeum Emigracji w Gdyni
ul. Polska 1

Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1

UM Gdynia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe