Pięć osób trafiło do szpitala w wypadku w Brusach.

  • 16.05.2017, 08:50
  • KWP Gdańsk
Pięć osób trafiło do szpitala w wypadku w Brusach. KWP Gdańsk
BRUSY Pięć osób trafiło do szpitala wskutek wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend po południu w Brusach. W wyniku nie udzielenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu zderzyły się dwa auta osobowe. Kierowcy tych pojazdów byli trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

W sobotę po południu policjanci z Chojnic pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się na skrzyżowaniu ulicy Targowej z ulicą Armii Krajowej w Brusach. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z drogówki, policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak wstępnie ustalili mundurowi, do tego zdarzenia prawdopodobnie przyczynił się 19-letni kierowca golfa, który wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa kobiecie kierującej osobowym passatem. W wyniku bocznego zderzenia pojazdów do szpitala trafili dwaj pasażerowie golfa oraz 29-latka kierująca passatem oraz dwójka dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. 19-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne od pojazdów, które uczestniczyły w wypadku. Ponadto interweniujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu wypadku ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitych pojazdów.

Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżujmy zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

 
KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe