Tragiczny wypadek przed lęborskim cmentarzem

  • 16.05.2017, 09:05
  • KWP Gdańsk
Tragiczny wypadek przed lęborskim cmentarzem KWP Gdańsk
LĘBORK W piątek wieczorem lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło przed lęborskim cmentarzem. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że w bok wyjeżdżającego z miejsca parkingowego audi, prowadzonego przez 71-letniego mężczyznę uderzyło BMW. W wyniku tego zdarzenia 71-latek poniósł śmierć. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tej tragedii.

W miniony piątek po godzinie 18:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło w Lęborku przed cmentarzem, gdzie zderzyły się ze sobą audi i bmw. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierowca audi został zakleszczony w samochodzie. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że w lewy bok wyjeżdżającego z miejsca parkingowego audi wjechało jadące prosto ulicą Kaszubską bmw. Zakleszczony w wyniku zderzenia 71-letni kierowca audi odniósł poważne obrażenia i był na miejscu reanimowany przez załogę pogotowia ratunkowego. Po dowiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł. Do szpitala przewieziona została również 37-letnia pasażerka, której życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żadnych obrażeń nie odnieśli znajdujący się w bmw dwaj mężczyźni w wieku 20 i 18 lat. Wynik przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania alkotestem wskazywał na to, że 20-letni kierowca tego samochodu był trzeźwy. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, funkcjonariusze drogówki kierowali ruchem na drodze, a śledczy zabezpieczyli na ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodów i miejsca zdarzenia. Te pojazdy zostały zabezpieczone do celów procesowych, a od kierujących pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Zgromadzone materiały dowodowe pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe