Pijany kierowca TIR-a wjechał w bramę. W kabinie puszki z piwem.

  • 16.05.2017, 14:22
  • KMP Gdańsk
Pijany kierowca TIR-a wjechał w bramę. W kabinie puszki z piwem. KMP Gdańsk
GDAŃSK ORUNIA Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który autem uszkodził bramę wjazdową do firmy, do której przywiózł materiały budowlane. Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni kierujący miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za szkody spowodowane uszkodzeniem bramy.

Wczoraj popołudniu dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie jednej z firm przy ul. Trakt Św. Wojciecha. Według zgłoszenia kierowca pojazdu ciężarowego miał uderzyć w bramę wjazdową,powodując wyrwanie jednego jej skrzydła. Natychmiast na miejsce dyżurny wysłał policjantów ruchu drogowego. Tam funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie i zatrzymali 61-letniego kierowcę tira, który jak wykazało badanie, miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Ponadto w jego samochodzie policjanci znaleźli puszki z piwem, w tym jedno z nich było otwarte i wypite do połowy.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Jak wstępnie ustalili policjanci, tuż przed godz. 15:00 mężczyzna przywiózł do gdańskiej firmy materiały budowlane. Po tym jak dowiedział się, że towaru w tym dniu już nie rozładuje, zaczął wyjeżdżać tirem z terenu firmy. W pewnym momencie 61-latek prawym bokiem mana zahaczył o skrzydło bramy wjazdowej wyrywając je z zawiasów. Funkcjonariusze drogówki odebrali pijanemu kierowcy prawo jazdy i przewieźli mieszkańca Dąbrowy Górniczej do komisariatu na Oruni.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień oraz wysoka grzywna.

KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe