Policjanci z Sopotu poszukują sprawców rozboju.

  • 17.05.2017, 11:22 (aktualizacja 17.05.2017 12:10)
  • KMP Sopot
Policjanci z Sopotu poszukują sprawców rozboju. fot. KMP Sopot
SOPOT Mężczyźni, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, przy al. Niepodległości, napadli starszego mieszkańca Sopotu. Napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i kopali po całym ciele, a następnie próbowali go okraść. Każdy kto rozpoznaje sprawców tego przestępstwa, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2017 roku około godz. 17. 00. przy ulicy Armii Krajowej. Sprawcy zaczepili 70-letniego mieszkańca Sopotu i zapytali o drogę do centrum miasta. Po wskazaniu przez pokrzywdzonego kierunku mężczyźni szli za nim zadając kolejne pytania. Nagle sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, gdy 70-latek upadł na ziemię kopali go po całym ciele i żądali pieniędzy. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawców tego przestępstwa.

Napastnicy to mężczyźni w wieku około 20-30 lat. Pierwszy z nich to mężczyzna w wieku 20- 25 lat, włosy krótkie blond, normalnej budowy ciała. W dniu napadu mężczyzna ubrany był w bluzę koloru czarnego z napisem „WRON” ( bluza marki Cropp), spodenki koloru szarego za kolano z napisem na lewej nogawce. Sprawca miał na stopach białe skarpety oraz buty z napisem Nike oraz logiem tej firmy.

Drugi sprawca to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, wysportowana sylwetka, włosy krótkie, koloru ciemnego. Mężczyzna w dniu napadu ubrany był w bluzę dresową marki Nike na której na wysokości klatki piersiowej, po prawej stronie znajdowało się logo tej firmy, a po lewej stronie logo klubu piłkarskiego Manchester United. Mężczyzna ubrany był również w granatowe spodnie dresowe oraz czarne buty.

Nieprzerwanie nad wyjaśnieniem sprawy, identyfikacją i zatrzymaniem sprawców pracują policjanci z różnych pionów. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawcy to osoby przyjezdne, nie przebywające na stałe na terenie Sopotu dlatego mundurowi współpracują również z policjantami w kraju.

 Pomimo tego zwracamy się z prośba o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat,osoby te prosimy o kontakt z policjantami z Sopotu pod numerem telefonu (58) 521-62-22 lub z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu (58) 521-62-29. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kmpsopot@pomorska.policja.gov.pl.

 

KMP Sopot

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe