Arie i duety operowe w Filharmonii już w tę niedzielę!

  • 18.05.2017, 07:15
  • mat.prasowe
Arie i duety operowe w Filharmonii już w tę niedzielę! Anahit Mkrtchyan / fot. mat.prasowe
GDAŃSK W niedzielę 21 maja o 18:00 Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na dwie godziny zamieni się w scenę operową! To za sprawą Orkiestry Dętej i solistów z Filharmonii w Kaliningradzie, którym przewodzi międzynarodowej sławy Dyrektor Artystyczny i Główny Dyrygent Eduard Gantovski.

W filharmoniach często można usłyszeć fragmenty z dzieł operowych, jednak zazwyczaj bez warstwy wokalnej. Tym razem PFB współorganizuje koncert, podczas którego trójmiejscy Melomani będą mogli usłyszeć arie i duety z tak znakomitych dzieł operowych, jak m.in. „Aida”, „Wesele Figara”, „Carmen”, „Romeo i Julia” czy „Don Juan” . Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Bursztynowego Festiwalu.

Wśród wykonawców znaleźli się soliści Filharmonii w Kaliningradzie: Artem Hachiyants (tenor), Victoria Bobkov (mezzosopran), Alexander Dudnitsky (baryton), Anahit Mkrtchyan (sopran), Swietłana Polevaya (sopran), Sergey Seldyakov (bas) i Julia Vasil'kova (sopran). Obok nich Melomani usłyszą solistów oper i filharmonii europejskich: Ilonę Bagele (mezzosopran, Łotwa), Agne Sabulite (sopran, Litwa) i Bartłomieja Chorążego (tenor, Polska). Gościem specjalny będzie laureat międzynarodowych konkursów z Chin: Jiang Shanzhun (baryton).

Oprócz wspaniałych duetów, scen i arii z najpopularniejszych oper i operetek, goście PFB będą mogli wysłuchać fragmentów orkiestrowych w wykonaniu Orkiestry Dętej Filharmonii w Kaliningradzie pod dyrekcją m.in. Viktora Bobkova i Romana Iwanowa.

Cały program i możliwość zakupu biletów online TUTAJ.

mat.prasowe
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe