Sukces uczennic ze Słupska w konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

  • 18.05.2017, 07:33 (aktualizacja 18.05.2017 00:28)
  • Daniel Stawski Liceum Plastyczne im St. I Witkiewicza w Słupsku
Sukces uczennic ze Słupska w konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta" nadesłane do redakcji
SŁUPSK Uczennice Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostały laureatkami XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta".

Uczennice z słupskiego plastyka: Judyta Ludwicka, Maria Walas, Sara Wencel, Urszula Mokijewska oraz  Natalia Klasa bardzo dobrze spisały się w tegorocznej edycji XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”, zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej 16-20 lat. Judyta Ludwicka zajęła I miejsce w konkursie prac rysunkowych, natomiast w konkursie prac malarskich równie bezkonkurencyjna okazała się Maria Walas, zdobywając I miejsce. Sara Wencel i Urszula Mokijewska ex aequo uplasowały się na trzecim miejscu. Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Natalia Klasa. Uczennice do konkursu przygotowali: Maria Karpińska i Bogdan Jankowski, nauczyciele w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Celem konkursu było uwrażliwienie na potrzeby ochrony środowiska naturalnego Kaszub, poszukiwanie wyrazu, charakteru, proporcji różnych elementów krajobrazu kaszubskiego oraz jego cech wyjątkowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą  i krajobrazem Kaszub oraz popularyzacja architektury i zabytków miast i wsi regionu Kaszub.

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Wernisaż wystawy pokonkursowej XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 maja 2017 roku, o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Daniel Stawski Liceum Plastyczne im St. I Witkiewicza w Słupsku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe